Bursa 2

55 625 65 60

pn. – pt. w godz. 7.00 – 15.00

bs2@elblag.eu

Napisz do nas

Sekretariat: pn. – pt. w godz. 7.00 – 15.00

Oferta Edukacyjna

Misją Bursy Szkolnej Nr 2 jest zapewnienie warunków wszechstronnego rozwoju każdej wychowanki, przygotowanie do samodzielności, aktywności, kreatywności, do rozumienia siebie i otaczającego świata

 

Bursa Szkolna Nr 2 dysponuje 82 miejscami. Każdego roku prowadzimy rekrutację na około 20 wolnych miejsc. Posiadamy 28 pokoi o zróżnicowanym metrażu. Są to pokoje dwu-, trzy, cztero-, pięcioosobowe. Nasz kameralny budynek ma 3 kondygnacje. Niski parter zajmuje nowa i przestronna stołówka wraz z nowoczesną kuchnią (oddane do użytku w lutym 2013r). Na każdym piętrze znajdują się dwie świetlice wraz z przyległymi do nich czterema pokojami. Taki kameralny układ budynku z pewnością zwiększa komfort pobytu w naszej placówce. Bursa posiada sześć estetycznych, zadbanych łazienek. Wszystkie pokoje są dobrze wyposażone, co stanowi podstawę do nauki i odpoczynku wychowanek. Ponadto posiadamy salę telewizyjną, bibliotekę, salę cichej nauki, pomieszczenie kuchenne dla młodzieży wyposażone w lodówkę, czajnik elektryczny i mikrofalówkę. Na terenie bursy działa wi-fi.

 

W czasie wolnym od nauki nasze wychowanki mogą korzystać z klimatyzowanej  sali fitness, stołu do tenisa oraz innych sprzętów sportowych. Biblioteka bursy zapewnia ciekawą beletrystykę i dostępność lektur szkolnych. Proponujemy również gry strategiczne i inne rozrywki intelektualne. Organizujemy różnego rodzaju turnieje, konkursy, debaty, konferencje, projekcje filmów, spotkania ze specjalistami.

 

 Jesteśmy otwarci na potrzeby społeczne i ideę wolontariatu. Mamy w tym zakresie duże osiągnięcia. Współpracujemy z wieloma instytucjami, organizacjami i stowarzyszeniami. Bierzemy udział w akcjach i inicjatywach o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Pomagamy innym, ale i u nas niezbędną pomoc znaleźć może każda wychowanka. Propagujemy sport i zdrowy styl życia. Organizujemy rajdy, pikniki, wyjścia na lodowisko. Jesteśmy otwarci na sztukę. Naszym wychowankom proponujemy między innymi: warsztaty plastyczne, konkursy fotograficzne, warsztaty florystyczne. Bierzemy udział w życiu kulturalnym i społecznym miasta. Dbamy o środowisko. Propagujemy zasady zdrowego żywienia. Zachęcamy nasze wychowanki do udziału
w cyklicznych warsztatach kulinarnych.

 

W naszej placówce działa Młodzieżowa Rada Bursy, czyli samorząd młodzieży, który realizuje swoje zadania w trzech sekcjach:

  • sekcji nauki,
  • sekcji kulturalno – oświatowej,
  • sekcji higieniczno – porządkowej.

 

Dużą aktywnością wykazuje się również Koło Ekologiczne i Klub Wolontariusza.

 

Serdecznie zapraszamy zainteresowane dziewczęta do zamieszkania u nas 

 

Skip to content