JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Mikołaj w bursie PDF Print E-mail

Mikołaj nas bardzo lubi... Każdego roku odwiedza nas w bursie, puka do każdego pokoju obwieszczając jednocześnie swoje przybycie magicznym dzwonkiem i zawsze ma coś słodkiego dla nas. Nawet jeśli ktoś nie był za bardzo grzeczny, to lekko pogrozi palcem, ale i tak poczęstuję przynajmniej... cukierkiem. Dla tych, co zaprezentują swoje zdolności wokalne lub recytatorskie, łakoci jest znacznie więcej. Liczymy, że i w przyszłym roku o nas nie zapomni. Dziękujemy Mikołajowi i przesyłamy pozdrowienia.

Galeria

 

 
Wieczór Andrzejkowy z zumbą PDF Print E-mail

W tym roku, podczas "Wieczoru Andrzejkowego" nie było w naszej bursie wróżb ani tradycyjnych zabaw. W budynku bursy rozbrzmiewały za to melodie zumby. Pod okiem zaproszonej do bursy instruktorki tego tańca, każda chętna wychowanka miała okazję nauczyć się jego podstawowych kroków, tańca, który jest szczególny, ponieważ został zainspirowany połączeniem tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Okazało się, że zumba wcale nie jest taka trudny, a sprawia wiele radości i świetnie rozładowuje napięcie i stres. Szkoda tylko, że tak mało dziewcząt uczestniczyło w tym mini kursie.

Galeria

 

 
Warsztaty z dietetykiem PDF Print E-mail

Tak wiele ostatnio mówi się o zdrowym żywieniu, a nadal sięgamy po fast-foody, słodycze i gazowane napoje. I chociaż każda z nas wie, jak niezdrowe odżywianie odbija się na sylwetce i wyglądzie cery, to trudno całkowicie zrezygnować przede wszystkim ze słodyczy... Dlatego też do naszej bursy została zaproszona dietetyczka, pani Ewa Trocka, która przedstawiła nam krótko, jak można niezdrowe produkty zastąpić mniej kaloryczną i pozbawioną chemii żywnością. Podczas warsztatów, które miały miejsce 23 listopada b.r.,  pod okiem pani Ewy i według jej przepisu przygotowywałyśmy "zdrowe słodycze". I rzeczywiście nie były wcale gorsze niż te ze sklepu, a może i nawet... smaczniejsze, a na pewno zdrowsze.

Galeria

 

 
Wieczór z poezją patriotyczną PDF Print E-mail

11 listopada to dzień, który na pewno wszystkim kojarzy się z Narodowym Świętem Niepodległości. Chcąc uczcić to najważniejsze święto państwowe w naszej placówce, dziewczęta przygotowały "Wieczór z poezją patriotyczną", podczas którego odbył się konkurs recytatorski. Wszystkie osoby, które zgłosiły chęć udziału w nim, same wybrały utwory do zadeklamowania. Był wyjątkowy, podniosły nastrój, który dodatkowo wzmocniła dekoracja i palące się świeczki. Ponieważ poziom artystyczny wszystkich uczestniczek konkursu był wysoki, trzyosobowe jury miało "trudny orzech do zgryzienia". Ostatecznie, po krótkich obradach, w czasie których publiczność delektowała się owocami, wybrano zwycięzców i wyróżnionych. Zarówno jedni, jak i drudzy zostali nagrodzeni.

Galeria

 

 
Pamięć o zmarłych PDF Print E-mail

Listopad to miesiąc, w którym szczególnie oddajemy się refleksji nad przemijaniem i pamięci o zmarłych i to nie tylko tych najbliższych. Chcąc podtrzymać tę coroczną tradycję, dziewczęta z Koła Wolontariusza udały się dwukrotnie pod opieką wychowawczymi pani Magdaleny na groby zmarłych. Jeszcze przed Świętem Zmarłych poszły porządkować te zaniedbane i zapomniane przez innych groby, a już w listopadzie - pod Krzyż Katyński zapalić znicz i oddać hołd wszystkim ofiarom zamordowanym w Katyniu i bohaterom Polski Podziemnej.

Galeria

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 4 of 14

Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka