JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Tydzień Życzliwości PDF Print E-mail

Obchodzony w bursie już od kilku lat Dzień Życzliwości, w tym roku trwał aż tydzień. Już przed 21 listopada została przygotowana specjalnie na ten cel tablica, na której chętne osoby mogły zamieścić karteczkę z pozdrowieniami, życzeniami czy też ciepłym słowem. Był to gest okazujący sympatię i życzliwość skierowaną do konkretnej osoby. Już wieczorem była ona cała oblepiona, a i tak sukcesywnie, każdego następnego dnia były doklejane kolejne karteczki. Natomiast 21 listopada przewodnicząca Młodzieżowej Rady Bursy wspierana przez swoje koleżanki, wyszła na ulicę z wielkim koszem cukierków i sentencji oraz ciepłym słowem dla każdej napotkanej osoby i nieschodzącym z ust uśmiechem. Przechodzące osoby były mile zaskoczone takim ciepłym, serdecznym gestem. Wiele z nich nawet nie wiedziało, że taki Dzień Życzliwości istnieje.

Galeria

 

 
"Bezpieczeństwo na ulicy" PDF Print E-mail

24 października b.r. gościliśmy w naszej bursie dwóch funkcjonariuszy Policji. Dzielnicowy st. asp. Patryk Kiedrowski i asp. szt. Łukasz Olejarz wygłosili prelekcję połączoną z elementami warsztatowymi nt. "Bezpieczeństwo na ulicy". Żyjemy w takich czasach, że o bezpieczeństwie nigdy dość, a szczególnie pierwszoklasistki, które znalazły się na nowym terenie i w nowej dla siebie sytuacji, powinny szczególnie poznać najistotniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po mieście.

Galeria

 

 
Spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej PDF Print E-mail

Nasza Młodzieżowa Rada Bursy z przesympatyczną przewodniczącą na czele nie zapomniała i w tym roku o uczczeniu święta wszystkich pracowników bursy z okazji Dnia Edukacji Narodowej i... przygotowała niespodziankę. Niestety, z powodu różnych okoliczności losu, na zaproszone spotkanie przybyła nieliczna grupka osób. A szkoda, bo ci obecni przeżyli niezapomniane chwile. Była piękna część artystyczna wygłoszona przez MRB, były życzenia i kwiaty. Były chwile wzruszenia i uściski. A na zakończenie przepyszny tort, który jeszcze dodatkowo osłodził to spotkanie.

Dziękujemy wszystkim, którzy nie zapomnieli o ciepłym słowie dla pracowników bursy i włożyli swój wkład w przygotowanie tak miłej uroczystości.

Galeria

 

 
Spotkanie z doradcą zawodowym PDF Print E-mail

15 października b.r. nasze wychowanki miały okazję spotkać się z doradcą zawodowym p. Magdaleną Gliniecką-Rękawik, która współpracuje z bursą i pomaga uczennicom w wyborze dalszej drogi kształcenia już od kilku lat. Tym razem wygłosiła prelekcję nt. "Nowe pokolenie na rynku pracy". Na pewno to spotkanie w jakimś stopniu pomogło dziewczętom zorientować się  w obecnej sytuacji na rynku pracy i być może ukierunkować dalszą drogę wyboru kierunku studiów.

Galeria

 

 
Pikinik w Bażantarni PDF Print E-mail

Jak zawsze na początku nowego roku szkolnego, większość przedsięwzięć w bursie skupionych jest na integrowaniu wszystkich mieszkanek. A że co roku pierwszoklasistki stanowią znaczną grupę, to pod ich kątem organizuje się różne imprezy i wyjścia poza teren placówki. Żeby nie było nudno i powtarzalnie, w tym roku dnia 6 września został zorganizowany Piknik w Bażantarni, na który zostali zaproszeni również rodzice wychowanek. Choć trzeba było pokonać trzy kilometry drogi, aby dotrzeć na miejsce, nastrój wszystkim dopisywał. Piękna słoneczna pogoda, przygotowane na miejscu ognisko, piekące się na grillu kiełbaski zrekompensowały wszystko. Był czas na oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego przez panią dyrektor, przedstawienie się pierwszoklasistek, posmakowanie upieczonych kiełbasek ale także na zabawy z piłką i odpoczynek na kocu. A na zdjęciach same uśmiechnięte buzie...

A co będzie za rok... zobaczymy. Póki co, już w październiku czeka nas grupowe wyjście do kina. A wszak każde wspólne przedsięwzięcia integruje i wzmacnia więzi.

Galeria

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 4 of 14

Rekrutacja 2020/2021

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka