JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Wyjście do kina na film "Dwie korony" PDF Print E-mail

"Dwie korony" to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia św. o. Maksymiliana Kolbe - od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Postać tego niezwykłego człowieka, jego odwaga, wiara i przekonanie o potrzebie wielkiej misji tak zainteresowała dziewczęta, że chciały go zobaczyć na dużym ekranie.

I tak - 7 listopada- grupa najbardziej zaangażowanych w prace Młodzieżowej Rady Bursy, sekcji i Klubu Wolontariusza wychowanek, wybrała się w nagrodę do kina. Ten sposób promowania i nagradzania aktywnych dziewcząt, przyjął się już jakiś czas temu w naszej bursie i jest dobrze przez wszystkich przyjmowany. Film jak zwykle wzbudził wiele emocji i kontrowersji. Jednak warto go zobaczyć.

 

 
Wyjątkowy Dzień Edukacji Narodowej PDF Print E-mail

Większość artykułów na stronie internetowej naszej bursy jest dziełem naszych wychowanek. Dziś jednak przychodzi nam osobiście opisać jedno z wydarzeń i serdecznie podziękować Młodzieżowej Radzie Bursy i wszystkim wychowankom, które w czwartek 12 października sprawiły nam tak wyjątkową niespodziankę.Zaproszono nas na piękną uroczystość. Było wiele ciepłych słów skierowanych do nas, były kwiaty z naszymi (bardzo realistycznymi) portretami. Było pyszne ciasto upieczone przez dziewczęta.

Tego dnia złożyłyśmy również gratulacje wychowawczyni pani Marzenie Świątkowskiej-Budek, która świętowała zaszczytny jubileusz 25-lecia pracy zawodowej. Jeszcze raz gratulujemy.

Czujemy się zaszczyceni udziałem w tak wzruszającej uroczystości. Dziękujemy i zapraszamy do galerii.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi Bursy Szkolnej Nr 2

Galeria

 

 
"Aktywne poszukiwanie pracy" - warsztaty PDF Print E-mail

Dnia 5 października 2017 roku odwiedziły nas dwie sympatyczne Panie pełniące funkcje doradców zawodowych z Młodzieżowego Biura Pracy w Elblągu. Dla chętnych dziewcząt przeprowadziły warsztaty nt. "Aktywne poszukiwanie pracy". Podczas nich mogłyśmy uzyskać odpowiedzi na pytania: Jak rozpocząć poszukiwania pracy i gdzie jej szukać?, Jak rozpoznać swoje predyspozycje zawodowe?, Na co zwrócić uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą?, Gdzie można uzyskać pomoc przy pisaniu dokumentów aplikacyjnych? itp. Zajęcia były bardzo ciekawie poprowadzone, obok prezentacji pojawił się komentarz słowny, który poszerzył naszą wiedzę. Na pewno będzie nam łatwiej, gdy zaczniemy już poważnie myśleć o znalezieniu pracy.

Galeria

 

 
"Otrzęsiny" inaczej PDF Print E-mail

Ubiegłoroczna zmiana formy "otrzęsin" dla nowych wychowanek tak się spodobała, że i w tym roku pierwszoklasistki zamiast brać udział w niekoniecznie przyjemnych zabawach i konkurencjach, wybrały się pod opieką przewodnika PTTK na wycieczkę po elbląskiej Starówce.

I tak, dnia 20 września br. wszystkie zebrały się przy słynnym Piekarczyku, by rozpocząć wędrówkę po najciekawszych miejscach Starówki. Pogoda dopisała, a na twarzach dziewcząt gościł uśmiech, gdy słuchały opowieści pana w kapeluszu.

Ale to nie jedyna atrakcja tego dnia.

Po powrocie do bursy, czekała na wszystkich smaczna grillowana kolacja, przygotowana przez nasze panie kucharki, a po niej, na stół wjechał wielki, pięknie udekorowany i pyszny tort. Przygotowane dla pierwszoklasistek sentencje wzbudziły zainteresowanie i chęć podzielenia się swoimi przemyśleniami z innymi.

Integracyjne spotkanie w stołówce sprawiło, że nowe mieszkanki bursy poczuły, że są tutaj mile widziane i mogą liczyć na życzliwość i wsparcie wszystkich.

Galeria

 

 
Powitanie nowego roku szkolnego PDF Print E-mail

Wakacje nieubłaganie dobiegły końca. Znowu szkoła i nowe wyzwania przed nami. Uśmiechnięte i stęsknione wróciłyśmy do koleżanek i naszej bursy. Z tej okazji, 13 września cała społeczność bursy uroczyście powitała nowy rok szkolny.

Podczas inauguracji pani dyrektor i wychowawczynie opowiedziały nam o pomysłach i wszystkich przedsięwzięciach, w których możemy brać udział w tym roku szkolnym. Z uśmiechem przypomniano nam, że szkoła to szansa, a nauka jest inwestycją w siebie i ten czas warto mądrze zaplanować i wykorzystać. Panie kucharki zaskoczyły nas własnymi wypiekami za co serdecznie dziękujemy. Było pysznie :)

Ps. Zamieszkały z nami nowe, sympatyczne dziewczęta. Cieszymy się, że są z nami i już od dziś planujemy Otrzęsiny :) Zapraszamy do galerii.

Galeria

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 4 of 15

Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka