JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Otrzęsiny PDF Print E-mail

Początek roku szkolnego zawsze wiąże się z "Otrzęsinami". W tym roku wyjątkowo dużo pierwszoklasistek - dnia 1 października - wzięło udział w uroczystym pasowaniu na pełnoprawne mieszkanki bursy. Zanim doszło do tej wyjątkowej chwili, musiały zmierzyć się z zadaniami i wykazać umiejętnością i sprytem w konkurencjach przygotowanych dla nich przez starsze koleżanki. Wcześniej jeszcze, należało przygotować jakiś charakterystyczny strój, który wyróżniał daną uczennicę. Patrząc na zdjęcia z naszej galerii widać pomysłowość i oryginalność, którą wykazały się pierwszoklasistki dobierając kolory i dodatki do swoich przebrań. Spotkanie, pełne śmiechu i radości zakończyło się złożeniem przez nowe wychowanki przysięgi, którą zobowiązały się do jej przestrzegania podczas swojego pobytu w bursie.

Galeria

 
Zakończenie roku szkolnego PDF Print E-mail

No i rok szkolny dobiegł końca. Ponieważ w tym roku był wyjątkowo długi, wszyscy cieszyli się, że wreszcie zaczną się wakacje i będzie mozna odpocząć. Uśmiech i radość podczas uroczystości zakończenia roku, która odbyła sie 20 czerwca 2013 roku, towarzyszyły wszystkim obecnym. Był pięknie nakryty stół z łakociami, muzyka i miła atmosfera. Nie zabrakło oczywiście przemówienia pani dyrektor, w którym podziękowała wszystkim za wspólnie spędzony rok, podsumowując go krótko, pogratulowała najlepszym uczennicom i życzyła udanych wakacji. Przy okazji gratulacji, najbardziej wyróżniające się wychowanki w pracy na rzecz bursy i innych osób otrzymały nagrody w postaci książkek. Dziewczęta również podziękowały gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom za opiekę, wsparcie i dobre słowo, wręczając symbolicznego kwiatka. Po uroczystości był czas na pląsy przy muzyce.

Galeria

 
Konkurs ortograficzny PDF Print E-mail

W tym roku, w ramach obchodów Dnia Języka Polskiego w naszej bursie, do konkursu ortograficznego zgłosiło się 5 osób. Tekst dyktanda nie był trudny i wszystkie uczestniczki poradziły sobie z nim całkiem dobrze. Jednak minimalną różnicą błędów zwyciężyła Paula Ponikowska z gr. I i tym samym zdobyła tytuł Mistrza Ortografii w roku szkolnym 2012/2013. Gratulujemy!

Galeria

 
Rodzinne dziedzictwo - skarb czy utrapienie? PDF Print E-mail

Z okazji obchodów XV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny ogłoszony został w naszej bursie konkurs literacki na temat "Rodzinne dziedzictwo - skarb czy utrapienie...?", który został rozstrzygnięty 12 czerwca 2013 roku. Zwyciężyła praca Kamili Szyburskiej, którą prezentujemy poniżej.


Rodzinne dziedzictwo - skarb czy utrapienie...?

Każdy z nas był kiedyś małym, beztroskim dzieckiem... Liczyli się dla nas tylko nasi rodzice, byli najważniejszymi osobami w naszym życiu. Mama-kobieta, która Cię urodziła, która rozumie Twoje wszystkie lęki, zmartwienia, uczucia te dobre i te złe, osoba kochająca Cię ponad wszystko. Tata-mężczyzna, którego kochasz najmocniej na świecie, jest on dla Ciebie podporą, pokazał Ci jak powinno się żyć, traktować ludzi. To oni wszystkiego Cię nauczyli, ale i tak, gdy zaczynasz dorastać, przestaje Cię to interesować. Chcesz żyć swoim życiem, nie czujesz tego, że ranisz najważniejsze osoby w swoim życiu. Chcesz być samodzielną osobą, chcesz decydować o sobie i swoich wyborach. Jednak rodzice bardzo często tego nie rozumieją, że ich malutkie dziecko staje się dorosłą osobą, nie mogą się z tym pogodzić, chcą się opiekować Tobą całe życie... Po prostu Cię kochają... Lecz, gdy stajesz się już dorosłym człowiekiem, opuszczając swój dom, zaczynasz to wszystko rozumieć, zaczynasz dostrzegać to, czego wcześniej nie widziałeś. Po pewnym czasie spotykasz drugą połówkę i zakładasz włąsną rodzinę: dom, dzieci, pies i wiele innych rzeczy. I właśnie wtedy już wiesz jak postępować, jak wychowywać dzieci, jak dbać o innych, jak kochać... Tego wszystkiego nauczyli Cię właśnie oni... RODZICE... Więc rodzinne dziedzictwo jest skarbem, które dostrzegamy wtedy, gdy opuszczamy nasz dom i zakładamy własny...

 

 
Pożegnanie maturzystek PDF Print E-mail

Dnia 18 kwietnia 2013 roku uroczyście pożegnałyśmy nasze starsze koleżanki, które w tym roku kończą szkołę i zdają maturę. Dziewczęta z sekcji kulturalno-oświatowej przygotowały część artystyczną, na którą składały się wiersze i piosenki zaśpiewane przy akompaniamencie gitary. Maturzystki wsłuchane w słowa, przypomniały sobie, jak to rok temu one żegnały swoje starsze koleżanki, a teraz same siedzą na honorowych miejscach. Po słowach pożegnania wygłoszonych przez panią dyrektor, dziewczęta otrzymały upominki w postaci płyt ze zdjęciami z imprez i uroczystości, w których uczestniczyły podczas swojego pobytu w bursie oraz koszulki bawełniane z wizerunkiem wszystkich tegorocznuch maturzystkek. Po części oficjalnej wszystkie zgromadzone osoby zostały zaproszone na poczęstunek. Przy torcie toczyły się rozmowy o tym, co ciekawego i śmiesznego wydarzyło się w bursie i co szczególnie utkwiło w pamięci z ostatnich 3-4 lat. Nasz fotograf, w którego wcieliła się Karolina, starał się uwiecznić najciekawsze momenty z uroczystości swoją lustrzanką, a jego prace można ocenić klikając w galerię.

Galeria

 
<< Start < Prev 11 12 13 14 Next > End >>

Page 13 of 14

Rekrutacja 2020/2021

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka