JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
"Przedsiębiorczość - dotacje unijne" - prelekcja PDF Print E-mail

Dnia 23 lutego 2012 roku do bursy została zaproszona Pani Iwona Błaszczyk, która poprowadziła spotkanie dla chętnych mieszkanek bursy nt. "Przedsiębiorczość - dotacje unijne". Ponieważ większość dziewcząt już teraz poważnie myśli o przyszłości, uczestniczki z zainteresowaniem wysłuchały, co prelegentka ma do powiedzenia wychodząc z założenia, że nigdy nie wiadomo co może się w życiu przydać.

Galeria

 
Debata nt. "Wychowanie dawniej i dziś" PDF Print E-mail

W dniu 10 stycznia 2012 roku wolontariuszki z "Klubu Ośmiu" przygotowały się do przyjęcia seniorów z Domu Opieki Społecznej przu ul. Toruńskiej organizując debatę na temat "Wychowanie dawniej i dziś". Dziewczeta opisały na arkuszach papieru modele wychowania odnosząc się do pozytywów, negatywów oraz ideału wychowawczego. Pani Marianna i Pan Waldemar z zaangażowaniem dyskutowali na temat wzorów wychowawczych z przeszłości wzbudzając zainteresowanie młodzieży. Ogólna wymiana spojrzeń na proces wychowania dawniej i dziś była miłym doświadczeniem dla wszystkich uczestników debaty, które na pewno pozostanie na długo w pamięci.

Galeria

 
Wieczerza Wigilijna PDF Print E-mail

Dnia 20 grudnia 2011 roku o godz. 18 rozpoczęła się w naszej bursie uroczysta wieczerza wigilijna. Pierwszy raz w tym roku miała ona miejsce w budynku mieszkalnym bursy, w świetlicy a nie jak dotychczas w stołówce. Panowała bardzo podniosła atmosfera, a to za sprawą części artystycznej, którą przygotowały dziewczęta wraz z Panem Grzegorzem, akompaniującym nam już od kilku lat na pianinie do kolęd i pieśni świątecznych. Wspólne śpiewanie kolęd oraz pyszne potrawy wigilijne wprowadziły wszystkich w nastrój świąt...

Galeria

 
Wizyta na Komendzie Policji PDF Print E-mail

Dnia 7 grudnia 2011 roku chętne wychowanki bursy miały możliwość wyjścia na Komendę Policji pod opieką pani Anny Sawickiej i wysłuchania prelekcji na temat "Cyberprzemoc - jak się przed nią bronić i odpowiedzialność karna". Zdobyły w ten sposób cenne informacje, które w przyszłości mogą im się przydać.

Galeria

 
Światowy Dzień Życzliwości PDF Print E-mail

Chęć okazania życzliwości zwłaszcza osobom starszym i schorowanym skłoniła członkinie Klubu Miłośników Książek do wizyty w elbląskim hospicjum. Z książką w jednej ręce i z różyczką w drugiej udały się dnia 21 listopada do pensjonariuszy tej placówki. Wręczając każdemu różyczkę i coś na osłodzenie dnia. Umiliły jednocześnie chętnym osobom czas "głośnym czytaniem" przyniesionych przez siebie książek propagując w ten sposób ideę kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.

 
<< Start < Prev 11 12 13 14 15 Next > End >>

Page 13 of 15

Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka