JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Materiały
PDF Print E-mail

 

Jak być większym optymistą?


 

Nie od dziś wiadomo, że optymiści żyją dłużej i cieszą się lepszym zdrowiem niż pesymiści. Niestety to, czy jesteśmy z natury optymistami czy pesymistami jest uwarunkowane genetycznie. Jednak - jak twierdzą naukowcy - genom można pomóc i  optymizmu się nauczyć, a to z tej racji, że mamy także do czynienia z tzw. obróbką rzeczywistości czyli tym, jak ją postrzegamy. A więc do pracy! Niech wszyscy ci, którzy patrzą na świat w ciemnych barwach i nie potrafią obojętnie przejść obok drobnych niepowodzeń, zaczną pracę nad sobą. A jak to zrobić? O tym w poniższym artykule. Powodzenia!

 

 

Jak być większym optymistą?

 


*

 

Co zrobić, aby lepiej zapamiętywać?


 

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Trzeba szczególnie teraz dać z siebie wiele, aby uzyskać jak najlepsze wyniki na świadectwie. A wiemy, że większość z Was bardzo zabiega o to, aby odzwierciedlały one Waszą ciężką pracę, wysiłek jaki włożyłyście w naukę i czas jaki poświęciłyście, aby przyswoić sobie ten cały tegoroczny materiał. A nie jest lekko, jak twierdzicie. Ciągle dzielicie się z nami swoimi odczuciami i wrażeniami co do nauki zdalnej. Słyszymy "nauczyciele bardzo dużo wymagają, więcej niż wtedy, gdy chodziłyśmy do szkoły", "zadają wiele ćwiczeń i zadań", "nie nadążamy".

Co zrobić kiedy jest dużo materiału do przyswojenia i zapamiętania? Specjaliści twierdzą, że w nauce najważniejszą rolę odgrywają trzy elementy tj. zrozumienie, zapamiętywanie i przypominanie. A na co szczególnie zwrócić uwagę? Przeczytajcie kilka króciutkich porad, które zawarłam dla Was w poniższym artykule.

 

 

Co zrobić, aby lepiej zapamiętywać?

 


*

 

Budowanie dobrych relacji


 

"W obecnej dobie odizolowania, gdy większość czasu spędzamy ze swoimi najbliższymi, na pewno przyda nam się kilka uwag dotyczących dobrej komunikacji. Sytuacje, kiedy wszyscy członkowie rodziny przebywają w domu, mogą sprzyjać nieporozumieniom. niedomówieniom, złości..."   (czytaj dalej)

 

Budowanie dobrych relacji w dobie odizolowania

 


*

 

Ćwiczenia na poprawę wzroku


 

Obecna sytuacja zmusiła nas do spędzania dużej ilości czasu nie tylko w domu, ale i przed komputerem.

Zdalna nauka, śledzenie komunikatów na stronach, korzystanie z komunikatorów, poszukiwanie materiałów w internecie poszerzających szkolną wiedzę, czy chociażby czytanie e-booków, wiąże się z wpatrywaniem się przez wiele godzin w monitor. I nie ważne, czy to będzie monitor komputera, laptopa czy komórki, niestety nie sprzyja on naszym oczom. Taka praca przez wiele godzin przed monitorem jest męcząca nie tylko dla naszych oczu, ale także całe nasze ciało pozostaje w nienaturalnej, spiętej pozycji.  Wiem to z autopsji, ponieważ odkąd bursa została zamknięta, jako administrator tej strony spędzam przed komputerem wiele czasu.

Zachęcam więc Was do robienia, co jakiś czas, pięciominutowych przerw, aby całkowicie oderwać się od biurka i komputera oraz króciutkich ćwiczeń, które znajdziecie w linku poniżej. Zauważycie same, że taki króciutki relaks sprawi, że będzie Wam się pracować przyjemniej, szybciej, a przez to będziecie bardziej wydajne i produktywne.

 

Ćwiczenia na poprawę wzroku

 


*

 

Filmy, które warto obejrzeć


 

Wiemy, że choć pogoda kusi aby wyjść na zewnątrz, to jednak wciąż staracie się być odpowiedzialne i dla bezpieczeństwa swojego i najbliższych, nie opuszczacie domu bez wyraźnego powodu.

Oprócz nauki, na pewno w domu zawsze znajdą się jakieś prace i zadania, którymi chętnie rodzic Was obdzieli. Ale co zrobić z czasem, gdy już to wszystko wykonacie? Wiemy, że są wśród Was miłośniczki kina. My chciałybyśmy Wam polecić filmy, które nie tylko niosą rozrywkę i relaks, ale także jakieś przesłanie i bodziec do głębszej refleksji. A, że czasy są wyjątkowe, warto spojrzeć na pewne sprawy z innego punktu widzenia i może pobudzić w sobie jeszcze więcej wrażliwości i empatii.

Zachęcamy do przejrzenia poniższej listy, bo na pewno każda z Was znajdzie coś ciekawego dla siebie.


Filmy, które warto obejrzeć

 

 

*

 

Czas na przesłanie Deklaracji


Dziewczęta,

każda obecna wychowanka, która chciałaby zamieszkać w przyszłym roku szkolnym w naszej bursie, musi złożyć wypełnione i podpisane przez rodzica Oświadczenie woli o kontynuacji zamieszkania w bursie tzw. Deklarację, w terminie od 20 do 30 kwietnia 2020 roku. Po tym terminie, deklaracje nie będą przyjmowane. Dopilnujcie tego.

Formularz deklaracji oraz informację, w jaki sposób go złożyć, znajdziecie w dziale Rekrutacja oraz w poniższym linku.


Zasady rekrutacji

 

 

*

 

Apel Klubu Wolontariusza

 

Nasze wolontariuszki, które prężnie działają od kilku lat, musiały niestety zawiesić swoją działalność na okres epidemii i konieczności pozostania w domu. Pamiętają jednak o wszystkich osobach, którym na co dzień niosły pomoc. Chcąc w jakiś sposób ich nadal wspierać, wystosowały apel do wszystkich ludzi dobrej woli i wielkiego serca. Znajdziecie go w linku poniżej.


Apel Klubu Wolontariusza

 

 

 

Więcej artykułów
 


Rekrutacja 2023/2024

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka