JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Rok dla Niepodległej
Wieczór poetycko - wokalny PDF Print E-mail

Dnia 13 listopada b.r. wszystkie chętne wychowanki mogły wziąć udział w wieczorze poetycko - wokalnym, podczas którego odbył się konkurs recytatorski. Spotkanie to rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego, po którym uczestniczki kolejno zaprezentowały przygotowane wcześniej utwory. Mogłyśmy usłyszeć m.in. "Przesłanie pana Cogito" Zbigniewa Herberta, "Elegię o chłopcu polskim" Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, "Niepodległość" Marcina Wolskiego, "Do polskiego chłopięcia" Władysława Bełzy. Poziom recytatorski był bardzo wysoki i jury miało problem z wyłonieniem zwycięzcy. Ostatecznie wygrał utwór Władysława Bełzy " Do polskiego chłopięcia" w wykonaniu Natalki. Cały wieczór przeplatany był pieśniami patriotycznymi w wykonaniu uzdolnionych koleżanek i przy akompaniamencie gitary.

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za wspólnie spędzony wieczór.

Galeria

 

 
Konkurs historyczny PDF Print E-mail

Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości trwają u nas już od dłuższego czasu. W listopadzie, szczególnie zadbałyśmy o udekorowanie bursy elementami symbolizującymi to wyjątkowe wydarzenie. Tuż przed 11 listopada odbył się konkurs z wiedzy historycznej nawiązującej do tematyki odzyskania niepodległości i nie tylko. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z każdej grupy wychowawczej. Zawodniczki mogły sprawdzić swoją wiedzę, a wszystkie uczestniczki poszerzyć wiadomości z historii podczas oglądania prezentacji multimedialnej. Jury, po sprawdzeniu testów, wyłoniło zwycięską drużynę, którą reprezentowały przedstawicielki grupy III i wręczyło nagrody.

Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim dziękujemy za udział w zabawie.

Galeria

 

 
"Dywizjon 303. Historia prawdziwa"- seans kinowy PDF Print E-mail

W obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę świetnie wpisuje się film pt. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" ukazujący olbrzymią miłość polskich pilotów do Ojczyzny i ich nieziemskie umiejętności lotnicze. Z tego też względu dziewczęta z bursy wybrały się dnia 02 października 2018r. do kina, by móc samemu podziwiać te spektakularne akcje i wyjątkowy patriotyzm bohaterów. Film wzruszał i zaskakiwał. Powinien go obejrzeć każdy Polak.

 

 
BohaterON - włącz historię! PDF Print E-mail

Już po raz drugi nasza bursa wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Mając na uwadze, że starsi ludzie preferują tradycyjne, sprawdzone przez siebie formy przekazu, a słowo pisane własnoręcznie przez nadawcę wzrusza i cieszy podwójnie, przewodnicząca sekcji nauki przyniosła kartki do wypełnienia z poczty, dedykowane specjalnie tej akcji. Od razu znalazła się grupka chętnych dziewcząt, która chciała je wypełnić ciepłym słowem, podziękowaniem, pozdrowieniami i życzeniami. Niektóre kartki były skierowane do konkretnego Powstańca, inne ogólnie, do wszystkich z podziękowaniem za walkę o wolność Ojczyzny. Na pewno akcja ta zwiększyła świadomość młodzieży, że Powstanie Warszawskie było jednym z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość.

 

 
Dzień Języka Polskiego PDF Print E-mail

Kształtowanie szacunku wobec języka polskiego, polskiej kultury i historii znajduje co roku odzwierciedlenie w przedsięwzięciach organizowanych w ramach obchodów Dnia Języka Polskiego. Dzień ten świetnie wpisuje się również w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku miał miejsce 23 maja i cieszył się sporym zainteresowaniem wśród wychowanek. Jednym z konkursów przygotowanych przez sekcję nauki było dyktando, do którego udziału zgłosiło się 12 dziewcząt. Choć nie należało ono do najłatwiejszych, większość świetnie sobie z nim poradziła. Najlepiej wypadła Basia Kuc, która otrzymała tytuł Mistrza Ortografii 2018. W quizie z poprawnej polszczyzny, właściwe odpowiedzi były punktowane słodkościami. Przy okazji prowadząca tłumaczyła, dlaczego akurat ta odpowiedź jest poprawna. Jej znajomość zasad pisowni i wymowy była naprawdę duża.

Już za rok powtórka, wszak ten dzień wpisał się już do tradycji bursy.

Galeria

 

 


Rekrutacja 2023/2024

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka