JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

BohaterON w Twojej Szkole 2022 PDF Print E-mail

Szerząc krzewienie postaw patriotycznych i wzmacniając poczucie tożsamości narodowej wśród wychowanek, nasza bursa co roku przystępuje do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej "BohaterON - włącz historię!".

W bieżącym roku dziewczęta również nie zapomniały o uczestnikach Powrastania Warszawskiego. W październiku uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego mogły zgłębić informacje dotyczące samej idei akcji, wydarzeń z 1 sierpnia 1943 roku oraz podyskutować  o życiu codziennym w okresie powstania na bazie filmu "Głód, brud i wesela".  Wychowanki miały również możliwość zapoznania się z sylwetkami tych uczestników Powstania, którzy swoje życie związali z Elblągiem. Chętne osoby, wykorzystując portal www.dumnizpowstancow.pl dokonywały wpisów z podziękowaniami dla uczestników Powstania Warszawskiego za ich trud, waleczność i poświęcenie włożone w tę wielką operację militarną.

Dziewczęta wzięły również udział w Wieczorze Patriotycznym zorganizowanym na terenie bursy, podczas którego śpiewano pieśni patriotyczne i można było sprawdzić swoją wiedzę z historii Polski i nie tylko, rozwiązując przygotowany wcześniej quiz.

Symbolicznym upamiętnieniem i uhonorowaniem wszystkich osób, które swoim życiem dały świadectwo jak służyć Polsce i jak jej być wiernym, było udanie się dziewcząt z wychowawcą pod Krzyż Katyński - symbol prześladowania Powstańców Warszawskich. gdzie zapalono znicze i oddano hołd Powstańcom Warszawskim pochowanym na cmentarzu Agrykola.

 

Rekrutacja 2023/2024

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka