JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

"PoczytajMY" PDF Print E-mail

W bieżącym roku szkolnym wolontariuszki naszej bursy zdecydowały się wziąć udział w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej "PoczytajMY". Oto co piszą o jego realizacji:

"Ustaliłyśmy razem z opiekunem projektu panią Magdaleną Szczypińską, że zrealizujemy go w Elbląskim Hospicjum im. Aleksandry Gabrysiak. Projekt CEO w naszej placówce przybrał nazwę "Podaruj uśmiech". Prawdę mówiąc, nie zdawałyśmy sobie sprawy, ile czeka nas przygotowań, aby móc wejść do hospicjum jako wolontariuszki, które chciałyby uśmiechem i dobrą lekturą umilić czas pacjentom. Przeszłyśmy kilkugodzinne szkolenie pod nadzorem pielęgniarki pani Beaty Bajor oraz psychologa pani Ewy Malanowskiej. Szkolenie bardzo rzetelnie przygotowało nas do współpracy z innymi wolontariuszami pracującymi z osobami, które się tam znajdują oraz do pracy z osobami potrzebującymi naszego wsparcia. Obie panie wytłumaczyły nam, czym jest opieka paliatywna oraz jak powinnyśmy się zachowywać w tym miejscu. Uświadomiły nam na czym polega bycie wolontariuszem oraz czego możemy się spodziewać podczas naszej pracy. Po wielu godzinach teoretycznego przygotowania przeszłyśmy do działania i wraz z lekturami odwiedziłyśmy pana Janusza oraz panią Teresę i Bronisławę. Pacjenci Elbląskiego Hospicjum byli zachwyceni naszą odmienną dla nich wizytą. Przebywanie pośród tych ludzi przyniosło nam wiele radości oraz poczucie, że robimy coś dobrego. Uśmiech na twarzy państwa, których odwiedziłyśmy, był podwójną zapłatą za naszą obecność i poświęcony czas.  Uważamy, że warto pomagać, bo pomaganie nie tylko daje radość innym, ale także daje nam poczucie bycia potrzebnym oraz nadaje naszemu życiu nowy sens."

Galeria

 

 

Rekrutacja 2023/2024

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka