JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Świąteczne akcje pomocy potrzebującym PDF Print E-mail

Jest wiele powodów dla których warto pomagać innym. W grudniu zrobiliśmy wiele dobrego. Zacznijmy od tego, że prace wykonane podczas warsztatów z decoupage udało nam się przeznaczyć na dwa cele. Pierwszym z nich był przedświąteczny kiermasz, z którego łączny dochód w kwocie 68 złotych. przeznaczyliśmy na zakup paczek świątecznych dla dwójki dzieci. Drugą inicjatywą było przekazanie dwóch ozdobnych tabliczek wykonanych techniką decoupage na tzw. "Bazarek" czyli akcję mającą na celu leczenie chorych psów pozostających pod opieką Stowarzyszenia "Mopsy w potrzebie". Z licytacji tabliczek Stowarzyszenie otrzymało 47 złotych.

Ponadto, w ramach akcji "Znajdź w sobie empatię" zbieraliśmy żywność i odzież dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Elblągu. Pozostając w kontakcie z panią Małgorzatą Sierek - doświadczonym nauczycielem i wychowawcą tego ośrodka ustalono, że pomoc świąteczna jest bardzo potrzebna rodzinom dwójki dzieci z prowadzonej przez nią klasy.

W nasze akcje włączyli się również pani dyrektor i pozostali pracownicy bursy. Kiedy wszystko było gotowe, a paczki pięknie zapakowane zdecydowaliśmy, że 17 grudnia odwiedzimy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Reprezentowali nas: pani dyrektor, pani Wioletta Szulaczuk, Marietta z grupy I, Kinga z grupy III i pan Waldemar Głowiński. Samo spotkanie z dziećmi i paniami Małgorzatą Sierek i Beatą Karpińską było bardzo miłym i wyjątkowym przeżyciem. Na miejscu czekały bowiem uśmiechnięte dzieci z przygotowanymi przez siebie upominkami oraz pyszna herbata i słodki poczęstunek. Wszyscy byliśmy wzruszeni takim przyjęciem. Postanowiliśmy częściej odwiedzać to miejsce i wspierać dzieci.

Może się komuś wydawać, że to co zrobiliśmy, to tylko drobny gest. Wiemy jednak, że dla obdarowanych ta pomoc ma naprawdę duże znaczenie. Dzięki naszemu zaangażowaniu wiedzą, że nie są sami. Mamy również nadzieję, że choć trochę przyczyniliśmy się do tego, by ich święta były radosne.

Galeria

 

 

Rekrutacja 2023/2024

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka