JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Rekrutacja
LIST DO RODZICÓW PDF Print E-mail

 

Szanowni Państwo !

 

W chwili ukończenia gimnazjum  jednym z najważniejszych zadań jakie stoją przed Państwa dziećmi jest wybór dalszej drogi edukacyjnej , zdobycie odpowiedniego wykształcenia, a co za tym idzie i wymarzonego  zawodu.

Rzeczywistość społeczno-gospodarcza oraz sytuacja  na  międzynarodowym rynku pracy stawia młodemu pokoleniu Polaków nowe wyzwania. W  ciągu najbliższych miesięcy Państwa córka wybierze nową szkołę ponadgimnazjalną. W moim przekonaniu wybór szkoły średniej to jedna z najistotniejszych decyzji życiowych, jakie podejmuje uczeń i rodzic. Powinien być on  dokonany po dokładnej analizie możliwości psychofizycznych młodego człowieka, zgodny z zainteresowaniami, przedyskutowany i skonsultowany w gronie całej rodziny.
Wybrana szkoła powinna mieć bardzo dobrą opinię w swoim środowisku, bogatą historię i tradycję, atrakcyjne kierunki nauczania, ściśle powiązane z aktualnymi trendami i zapotrzebowaniem na rynku pracy, a przede wszystkim legitymować się wysokim poziomem nauczania i wychowania, bezpośrednio przekładającym się na znaczny procent jej absolwentów, rokrocznie zasilających najbardziej renomowane uczelnie wyższe w kraju.
Ukończenie takiej szkoły pozwoli na znalezienie atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy, która zapewni Państwa dziecku, dobry start w dorosłe życie, a przede wszystkim pozwoli zabezpieczyć wszystkie sprawy socjalno - bytowe potrzebne człowiekowi do właściwej organizacji  życia.

Takie szkoły, tak średnie jak i uczelnie wyższe  w swojej ofercie edukacyjnej posiada miasto Elbląg i dlatego bardzo zachęcam Państwa dzieci, do skorzystania z ich  bogatych, ciekawych i atrakcyjnych propozycji. Proszę pamiętać, iż w obecnych czasach odległość od miejsca zamieszkania nie powinna stanowić przeszkody w wyborze właściwej szkoły.

Na okres nauki i pobytu Państwa córki w Elblągu, w znacznym zakresie przejmiemy funkcję domu rodzinnego.
Bursa Szkolna Nr 2  to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania. Bursa dysponuje dobrze wyposażonym zapleczem, zapewniając tym samym  warunki do nauki (świetlice, pokoje do cichej nauki, pracownię komputerową z łączem internetowym i  bibliotekę), oraz oferuje atrakcyjną ofertę w zakresie spędzania czasu wolnego. Domowe, kaloryczne wyżywienie, przy odpowiednio nisko skalkulowanych opłatach to wszystko sprawia, że dla naszych wychowanek nie będzie to  czas zmarnowany, tylko stanie się przepustką do osiągnięcia trudnych i ambitnych celów szkolnych.

W  imieniu swoim i wszystkich pracowników placówki pragnę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby pobyt u nas przebiegał w serdecznej, życzliwej atmosferze, aby  wychowanki czuły  się u nas bezpiecznie i dobrze, a  ich wyniki w szkole były satysfakcjonujące dla nich samych, jak i dla Państwa- Rodziców.

Wierzymy, że  wzorem naszych absolwentek  ten "egzamin z dorosłości" zaliczą wyróżniająco.

 

 

Dyrektor bursy

Małgorzata Meisner

 

 
PDF Print E-mail

 

Nowe zasady rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 zostaną opublikowane w ostatnim tygodniu kwietnia.

Oświadczenie woli o kontynuacji zamieszkania w bursie należy składać w terminie 23-30 kwietnia 2019 roku.

 

 

REKRUTACJA 2018/2019

 

 

Regulamin rekrutacji na rok szkolny 2018/2019

(w tym opis kryteriów)

 

 

W tym roku szkolnym rekrutacja będzie prowadzona na 31 miejsc.

 

Terminy składania dokumentów rekrutacyjnych

1. Oświadczenie woli o kontynuacji - do 30 kwietnia 2018r. go godz. 12.00

2. Przyjmowanie wniosków w I etapie rekrutacji - do 29 czerwca 2018r.

3. Przyjmowanie wniosków w II etapie rekrutacji - od 2 lipca 2018r. do 24 sierpnia 2018r. do godz. 12.00


Terminy postępowania rekrutacyjnego

1. Lista zakwalifikowanych - do 2 lipca 2018r. do godz. 15.00

2. Lista przyjętych oraz informacja o wolnych miejscach -  27 sierpnia 2018r. do godz. 15.00

 

Termin postępowania uzupełniającego - 27 sierpnia 2018 r.

 

Wniosek o przyjęcie do bursy można pobrać od poniedziałku do piątku w sekretariacie bursy (pokój nr 17) lub skorzystać z formularza zamieszczonego na naszej stronie internetowej.

 

 


DO POBRANIA:

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO BURSY

OŚWIADCZENIE WOLI O KONTYNUACJI - DEKLARACJA

 

 


Kontakt

SEKRETARIAT 55 625 65 60

(poniedziałek, środa, czwartek 7.30 - 15.30

wtorek 7:30 - 16:30

piątek 7:30 - 14:30)

 

POKÓJ WYCHOWAWCÓW 55 625 65 64

(w dni nauki szkolnej w godz. 14.00 - 21.00)

 

PORTIERNIA 55 625 65 66

FAX 55 625 65 63

 


Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka