JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej PDF Print E-mail

Nasza Młodzieżowa Rada Bursy z przesympatyczną przewodniczącą na czele nie zapomniała i w tym roku o uczczeniu święta wszystkich pracowników bursy z okazji Dnia Edukacji Narodowej i... przygotowała niespodziankę. Niestety, z powodu różnych okoliczności losu, na zaproszone spotkanie przybyła nieliczna grupka osób. A szkoda, bo ci obecni przeżyli niezapomniane chwile. Była piękna część artystyczna wygłoszona przez MRB, były życzenia i kwiaty. Były chwile wzruszenia i uściski. A na zakończenie przepyszny tort, który jeszcze dodatkowo osłodził to spotkanie.

Dziękujemy wszystkim, którzy nie zapomnieli o ciepłym słowie dla pracowników bursy i włożyli swój wkład w przygotowanie tak miłej uroczystości.

Galeria

 

 
Spotkanie z doradcą zawodowym PDF Print E-mail

15 października b.r. nasze wychowanki miały okazję spotkać się z doradcą zawodowym p. Magdaleną Gliniecką-Rękawik, która współpracuje z bursą i pomaga uczennicom w wyborze dalszej drogi kształcenia już od kilku lat. Tym razem wygłosiła prelekcję nt. "Nowe pokolenie na rynku pracy". Na pewno to spotkanie w jakimś stopniu pomogło dziewczętom zorientować się  w obecnej sytuacji na rynku pracy i być może ukierunkować dalszą drogę wyboru kierunku studiów.

Galeria

 

 
Pikinik w Bażantarni PDF Print E-mail

Jak zawsze na początku nowego roku szkolnego, większość przedsięwzięć w bursie skupionych jest na integrowaniu wszystkich mieszkanek. A że co roku pierwszoklasistki stanowią znaczną grupę, to pod ich kątem organizuje się różne imprezy i wyjścia poza teren placówki. Żeby nie było nudno i powtarzalnie, w tym roku dnia 6 września został zorganizowany Piknik w Bażantarni, na który zostali zaproszeni również rodzice wychowanek. Choć trzeba było pokonać trzy kilometry drogi, aby dotrzeć na miejsce, nastrój wszystkim dopisywał. Piękna słoneczna pogoda, przygotowane na miejscu ognisko, piekące się na grillu kiełbaski zrekompensowały wszystko. Był czas na oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego przez panią dyrektor, przedstawienie się pierwszoklasistek, posmakowanie upieczonych kiełbasek ale także na zabawy z piłką i odpoczynek na kocu. A na zdjęciach same uśmiechnięte buzie...

A co będzie za rok... zobaczymy. Póki co, już w październiku czeka nas grupowe wyjście do kina. A wszak każde wspólne przedsięwzięcia integruje i wzmacnia więzi.

Galeria

 

 
Zakończenie roku szkolnego PDF Print E-mail

I już wakacje...!

21 czerwca 2018 roku wszystkie przebywające na terenie bursy wychowanki, wzięły udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Były podziękowania i drobne upominki dla dziewcząt, które sukcesywnie przez cały rok pracowały na rzecz bursy, udzielając się w pracach Młodzieżowej Rady Bursy, sekcji i Klubu Wolontariusza. Były nagrody za udział w konkursie literackim. Były życzenia udanych i bezpiecznych wakacji... A w drugiej części spotkania - pyszne dania z grilla, które przygotowały nasze niezastąpione panie kucharki. I choć smutno się rozstawać, to świadomość dwumiesięcznej swobodnej beztroski, z dala od nauki i ocen, która przed nami, rozjaśniła wszystkim te chwile i wywołała radość.

Do zobaczenia po wakacjach :)

Galeria

 

 
Udział w Targach Pracy i Edukacji PDF Print E-mail

Po raz kolejny nasza bursa wzięła udział w Targach Pracy i Edukacji, które odbyły się dnia 25 kwietnia b.r. w hali sportowo - widowiskowej przy Al. Grunwaldzkiej. Nasze roześmiane mieszkanki rozdawały - wcześniej przygotowane - wizytówki i prospekty przedstawiające najważniejsze informacje o bursie. Częstując rogalikami, zachęcały do zamieszkania w niej, przekonując jednocześnie, że to będzie bardzo dobra decyzja.  Z dużym zaangażowaniem opowiadały zainteresowanym grupkom gimnazjalistek, dlaczego warto wybrać Bursę Szkolną Nr 2. Mówiły o tym z własnego doświadczenia i szczerego przekonania. To była świetna promocja bursy w ich wykonaniu. Wszystkim osobom, które zaangażowały się w to przedsięwzięcie - dziękujemy.

Galeria

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 2 of 15

Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka