JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Pożegnanie maturzystek PDF Print E-mail

W tym roku już 15 kwietnia cała społeczność bursy wraz z gronem pedagogicznym uroczyście żegnała tegoroczne maturzystki. Za wspólnie spędzony czas dziękowały młodsze koleżanki, życząc jednocześnie przysłowiowego "połamania piór na maturze" i pomyślnego losu w życiu. Aby nie było tak smutno, przygotowały część artystyczną, podczas której zaśpiewały wesołe piosenki przy akompaniamencie dwóch gitar. Nie zabrakło również symbolicznego kwiatka dla każdej maturzystki oraz pamiątkowego kubka z logo bursy. Po części oficjalnej, w trakcie której nie zabrakło oczywiście przemówienia Pani dyrektor, wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przy szwedzkim stole. Uczennicom kończącym w tym roku szkołę, dziękujemy za wspólnie spędzone lata w bursie, życzymy powodzenia na maturze oraz wszelkiej pomyślności w dorosłym życiu.

Galeria

 
Dzień Języka Polskiego w naszej bursie PDF Print E-mail

26 marca 2014 roku w naszej bursie obchodziłyśmy Dzień Języka Polskiego. Z tej okazji chętne wychowanki mogły sprawdzić swoje umiejętności z zakresu ortografii pisząc dyktando, którego treść odczytała Paulina - przewodnicząca sekcji nauki. Dziewczęta, jak przystało na uczennice liceów, świetnie sobie z nim poradziły. Nieznaczną różnicą punktów zwyciężyła Michalina Zalewska, uczennica klasy I i tym samym zdobyła tyutuł Mistrza Ortografii w roku szkolnym 2013/2014. Natomiast wieczorem, duzym zainteresowaniem cieszył się quiz z poprawnej polszczyzny. Każda poprawna odpowiedź na wylosowane pytanie była nagradzana pysznym cukierkiem. Najlepszą wiedzą wykazała się Dominika, która już na brak słodkości tego wieczoru nie mogła narzekać.

Galeria

 
Spotkanie Wigilijne PDF Print E-mail

W tym roku spotkanie Wigilijne odbyło się w naszej bursie 17 grudnia i było poprzedzone szeregiem przygotowań. A to za sprawą sekcji kulturalno-oświatowej, która postanowiła uczcić ten wyjątkowy dzień inną niż dotychczas częścią artystyczną. W podniosły nastrój dziewczęta wprowadziły nas Jasełkami z bardzo ciekawym doborem do nich aktorów. Trzeba przyznać, że wczuły się w rolę i wywarły duże wrażenie wśród zebranych mieszkanek. Potem oczywiście była wymiana życzeń i kolacja, podczas której z pięknie nakrytego przez panie kucharki stołu znikały pyszne potrawy...

Galeria

 
Konkurs świąteczny PDF Print E-mail

Jak co roku, przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, został ogłoszony w bursie konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną pokoju. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło 17 grudnia 2013 roku. Chęć udziału w nim zgłosiło 6 pokoi, których mieszkanki bardzo się postarały, aby poszczególne elementy dekoracji były oryginalne i wyróżniały się od innych. Pomysłowość dziewczat w zaprezentowaniu pokoju podczas oceny jury była na bardzo wysokim poziomie. W jednym z nich mieszkanki przebrały się za Świętą Rodzinę i stanowiły żywy element dekoracji. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia ale ostatecznie wytypowało na zwycięzcę pokój nr 4. Gratulujemy!

Galeria

 
Warsztaty kulinarne PDF Print E-mail

W ramach realizacji Programu profilaktyczno-terapeutycznego "Bliżej ludzi, z dala od przemocy" miały miejsce w naszej bursie różne przedsięwzięcia, m. in. zajęcia prowadzone przez zaproszonych specjalistów z różnych dziedzin, wyjścia do kina i na lodowisko czy warsztaty poszerzające lub utrwalające posiadane umiejętności, tak jak np. kulinarne. Na jednym z nich - 27 listopada, chętna grupa dziewcząt odpowiednio przygotowana, w białych fartuszkach i czepkach na głowie, pod okiem szefowej kuchni,  przygotowywała desery lodowe dla pozostałych mieszkanek bursy. Kolorowe zawartości pucharków były przysmakiem tego wieczoru, zwłaszcza, że bardzo smakowicie wyglądały.

Galeria

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 10 of 15

Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka