JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Warsztaty kulinarne PDF Print E-mail

W ramach realizacji Programu profilaktyczno-terapeutycznego "Bliżej ludzi, z dala od przemocy" miały miejsce w naszej bursie różne przedsięwzięcia, m. in. zajęcia prowadzone przez zaproszonych specjalistów z różnych dziedzin, wyjścia do kina i na lodowisko czy warsztaty poszerzające lub utrwalające posiadane umiejętności, tak jak np. kulinarne. Na jednym z nich - 27 listopada, chętna grupa dziewcząt odpowiednio przygotowana, w białych fartuszkach i czepkach na głowie, pod okiem szefowej kuchni,  przygotowywała desery lodowe dla pozostałych mieszkanek bursy. Kolorowe zawartości pucharków były przysmakiem tego wieczoru, zwłaszcza, że bardzo smakowicie wyglądały.

Galeria

 
Festiwal "Pogoda 2013" PDF Print E-mail

Dnia 26 listopada 2013 roku miał miejsce ?XX Wojewódzki Festiwal Piosenki Pogoda 2013?. Festiwal odbył się - jak co roku - w Bursie Nr 3 w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 5.
Miał on na celu zaprezentowanie uzdolnień muzycznych wychowanków różnych burs i internatów z całego województwa. Naszą bursę reprezentowały trzy wychowanki. Dwie z nich - Ada i Małgosia zaśpiewały w duecie utwór Elie Goulding "Burn" oraz Birdy "People help the people", natomiast Ania zaprezentowała "Babę zesłał Bóg" Renaty Przemyk i "Football" Maryli Rodowicz. Choć nie udało im się wywalczyć głównej nagrody, to jednak cała publiczność była pod wrażeniem zaprezentowanych przez nich umiejętności i zdolności wokalnych. My gratulujemy udziału w festiwalu oraz woli i ducha walki.

 
Wieczór z rockiem PDF Print E-mail

Dnia 7 listopada 2013 roku odbył sie w naszej bursie juz drugi raz wieczór z muzyką. Tym razem prezentowanym gatunkiem był rock. Dziewczęta organizujące spotkanie przedstawiły krótką historię narodzin tego gatunku muzyki oraz najabardziej popularne zespoły i wokalistów uprawiajacych go m.in. Kult, Dżem i Happysad. Zaprezentowały również krótki film o Linkin Park. Dla wszystkich uczestniczek przygotowany był poczęstunek, a w tle grała muzyka. Wieczór zakończył się wspólnym śpiewaniem piosenek przy akompaniamencie gitary jednej z naszych koleżanek.

Galeria

 
Halloween PDF Print E-mail

Tradycje związane z Halloween już dawno zagościły w Polsce. My również przyłączamy się do tych zabaw organizując w bursie dzień "strasznych przebrań". Wiadomo, że nie każda chce w nich uczestniczyć, ale zawsze znajdą się odważne, które rozbudzą wyobraźnię i wpadną na pomysł ciekawego stroju. Tak było i tym razem. 30 października w bursie odbył się pokaz wyszukanych strojów i zarazem pozowanie do zdjęć. Uśmiech i dobry nastrój udzieliły się wszystkim osobom obserwującym nasze zabawne koleżanki.

Galeria

 
Otrzęsiny PDF Print E-mail

Początek roku szkolnego zawsze wiąże się z "Otrzęsinami". W tym roku wyjątkowo dużo pierwszoklasistek - dnia 1 października - wzięło udział w uroczystym pasowaniu na pełnoprawne mieszkanki bursy. Zanim doszło do tej wyjątkowej chwili, musiały zmierzyć się z zadaniami i wykazać umiejętnością i sprytem w konkurencjach przygotowanych dla nich przez starsze koleżanki. Wcześniej jeszcze, należało przygotować jakiś charakterystyczny strój, który wyróżniał daną uczennicę. Patrząc na zdjęcia z naszej galerii widać pomysłowość i oryginalność, którą wykazały się pierwszoklasistki dobierając kolory i dodatki do swoich przebrań. Spotkanie, pełne śmiechu i radości zakończyło się złożeniem przez nowe wychowanki przysięgi, którą zobowiązały się do jej przestrzegania podczas swojego pobytu w bursie.

Galeria

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 10 of 14

Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka