JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Dzień Kobiet w SPA PDF Print E-mail

W tym roku Dzień Kobiet obchodziłyśmy nieco inaczej niż zwykle. W naszej bursie sekcja kulturalno-oświatowa zorganizowała SPA, podczas którego można było poddać się wielu zabiegom prowadzonym zarówno przez nasze koleżanki, jak i zaproszone słuchaczki Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej o kierunku technik usług kosmetycznych. Był punkt fryzjerski, gdzie Lidka i Roksana wyczarowywały piękne fryzury, był kącik manicure prowadzony przez Jolę i "stół" masażu, który obsługiwała Kamila. W drugiej świetlicy zaproszone słuchaczki wykonywały profesjonalny masaż dłoni, po których skóra była gładka i odświeżona. Przygotowany został także kącik z prasą, gdzie osoby oczekujące na swoją kolejkę, mogły wypełnić czas pismami kobiecymi.Taki sposób spędzenia Dnia Kobiet wszystkim przypadł do gustu i  być może zagości u nas już na stałe.

Galeria

 

 
"10 nawyków, które rujnują kobiecą dietę" - prelekcja PDF Print E-mail

"W zdrowym ciele zdrowy duch!"

To przysłowie ostatnio często przewija się w naszych poczynaniach. Dzisiaj, tj. 24 lutego 2016 roku odwiedziła nas Pani Maria z Uniwersytetu III Wieku z prelekcją wzbogaconą o prezentację multimedialną nt. "10 nawyków, które rujnują kobiecą dietę". Mówiła nam o tym, jakie zasady należy stosować, a czego unikać, aby zachować do późnego wieku zdrowie, taką figurę, jaką ona ma i przy tym tryskać energią i zapałem do pracy. Na co dzień nie myślimy jak ważne jest racjonalne odżywianie się, bo jesteśmy zbyt zajęte obowiązkami i mamy za mało czasu. Warto więc było zatrzymać się choć na chwilę przy tym temacie i posłuchać kogoś, kto swoim przykładem zachęcał do stopniowego wdrażania tak prostych, a zarazem skutecznych zasad, które po jakimś czasie mogą przekształcić się w nawyk. Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze!

Galeria

 

 
Podsumowanie pierwszego półrocza PDF Print E-mail

Czas tak szybko leci...

Jeszcze tak niedawno zaczynałyśmy rok szkolny, a już za nami pierwsze półrocze. Na ogólnym spotkaniu w dniu 15 lutego br. poprowadzonym przez panią dyrektor zebrały się wszystkie mieszkanki bursy. To był czas na przypomnienie sobie, co wydarzyło się w bursie w minionym półroczu, podsumowanie naszych wyników w nauce i aktywności oraz udziału w konkursach.

Już na początku, gdy oglądałyśmy analizowaną przez panią dyrektor prezentację ze slajdami z naszych imprez, akcji i wydarzeń na twarzach wielu osób zagościł uśmiech, a wspomnienia wywołały radość i chwilami zadumę. Po tej części przyszedł czas na podsumowanie ocen, przedstawienie najlepszych uczennic, wyróżnienie i nagrodzenie dziewcząt najbardziej aktywnych, poświęcających nierzadko swój czas na pomoc i wsparcie potrzebującym. To była długa lista wychowanek, bo oprócz tego, że podchodzimy poważnie do obowiązków szkolnych, to również znajdujemy czas na wspólne zabawy, spotkania, działalność charytatywną i wolontarystyczną.

Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym osobom serdecznie gratulujemy!

Galeria

 

 
Uroczyste spotkanie wigilijne PDF Print E-mail

Od wielu lat tradycją w naszej bursie są uroczyste spotkania wigilijne. Tak było również w tym roku. Wieczorem 16 grudnia wspólnie usiadłyśmy do wyjątkowej, przedświątecznej kolacji. Wiemy, że tradycja świąt Bożego Narodzenia i jej celebrowanie ma wymiar o wiele szerszy niż tylko religijny. Wspólne śpiewanie kolęd, piękne recytacje wierszy w wykonaniu naszych koleżanek, przekazywane sobie życzenia, tradycyjne potrawy świąteczne zacieśniają więzi i przyjaźnie między nami, zacierają różnice między pokoleniami i wreszcie pokazują nam świat z perspektywy naszych przodków.

Dzięki pielęgnowanej przez nas tradycji, choince i innym pięknym dekoracjom święta kojarzą nam się z czymś więcej niż tylko z zakupami i prezentami. Dzięki niej ten czas staje się naprawdę magiczny i wyjątkowy.

A czego życzyłyśmy sobie w tym roku? Przede wszystkim ciepłej i serdecznej atmosfery podczas rodzinnych spotkań, odpoczynku od trosk, dużo radości i udanych prezentów.

Galeria

 

 
Warsztaty kulinarne - tym razem pierniczki PDF Print E-mail

Już od początku grudnia "czuć" w naszej bursie nastrój świąteczny. Najpierw pojawiła się w holu wielka, pięknie ozdobiona choinka, potem kolejne dekoracje w różnych pomieszczeniach budynku, aż w końcu rozbłysło kolorowymi lampeczkami drzewko iglaste posadzone przy budynku bursy. Aby już całkiem poczuć zapach zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zajrzałyśmy do kuchni, gdzie pod okiem naszej pani kucharki piekłyśmy i dekorowałyśmy cynamonowe pierniczki. Zapach kusił do spróbowania, ale wiedziałyśmy, że muszą one przeczekać do naszego spotkania wigilijnego.

Galeria

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 9 of 14

Rekrutacja 2020/2021

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka