JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Profilaktyka raka piersi PDF Print E-mail

Stowarzyszenie Elbląskich Amazonek podpowiada jak prowadzić profilaktykę raka piersi

Październik jest miesiącem szeroko rozumianej profilaktyki raka piersi, dlatego też dnia 30 września br. odbyło się w naszej bursie spotkanie z przedstawicielami Elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek. Panie podzieliły się wskazówkami dotyczącymi prawidłowego samobadania się oraz uwrażliwiły na wszelkie niepokojące objawy. Dziewczęta chętnie uczestniczyły w dyskusji, bo jak wiadomo, nigdy dość o naszym zdrowiu.

Galeria

 

 
"Sprzątanie Świata" PDF Print E-mail

Ogólnopolska akcja "Sprzątanie Świata" znajduje swój oddźwięk również w naszej bursie. Znając jej szczytną ideę chętnie przyczyniamy się do tego, aby i wokół nas było czysto i estetycznie. Ponieważ teren wokół bursy, choć niewielki, cieszy oczy zielenią i kwiatami i z roku na rok pięknieje, ruszyłyśmy dnia 22 września z grabiami i workami, aby nieco go uporządkować i usunąć to, co psuje widok. Zadowolone z pracy, wróciłyśmy z uśmiechem na twarzy do codziennych obowiązków.

Galeria

 

 
Słoneczny Piknik PDF Print E-mail

Dnia 17 września 2015 roku korzystając z pięknej pogody wszystkie wychowanki oraz ich rodzice zostali zaproszeni na Słoneczny Piknik w Parku Leśnym Bażantarnia. Po raz pierwszy została połączona ta impreza z uroczystym przyjęciem nowych wychowanek w poczet mieszkanek bursy.  Został przygotowany atrakcyjny program, bogaty we wspólne animacje, rozgrywki sportowe, konkursy sprawnościowe, poczęstunek oraz ognisko przy gitarze. Wszyscy wrócili do bursy z tej imprezy w bardzo dobrym nastroju i z przekonaniem, że Słoneczny Piknik warto powtórzyć za rok.

Galeria

 

 
Zieleń wokół nas PDF Print E-mail

Czas opowiedzieć o naszym otoczeniu...

Wokół bursy jest dużo zieleni. Przy niej naprawdę dobrze się odpoczywa. Wiosną towarzyszy nam zapach kwitnącej lipy i robinii akacjowej. Na wysokiej skarpie rosną konwalie. W ciągu ostatnich dwóch lat dużo się jednak w naszym otoczeniu zmieniło. Część starych, pochylonych w stronę budynku drzew wycięto, korony innych modelowano. To spowodowało, że teren od strony północnej i wschodniej jest lepiej doświetlony i można sadzić tam krzewy i inne rośliny ozdobne. Od strony południowej powstał też uroczy trawnik ze swojego rodzaju wyspą, na której cieszą oczy kwitnące dalietty, kufea, urokliwa wierzba japońska i inne krzewy. Nieco dalej od budynku powstaje coraz większe królestwo lawendy, paproci, funkie, trzmielina, czerwonolistny berberys, kolorowy bluszcz, hortensje. Otoczenie pięknieje, ale też wymaga systematycznej, codziennej pielęgnacji. Czuwa nad tym nasz niezastąpiony pan konserwator i panie z obsługi bursy. W najbliższym czasie w ogrodzie bursy ma powstać taras-jako miejsce relaksu, naszych koleżeńskich spotkań, czytania książek i rozmów po szkole.

Zobaczcie zdjęcia i pomyślcie o zieleni w pokojach... małe kwiaitki w doniczkach też cieszą i do tego przez cały rok :-)

Galeria

 

 
Inauguracja nowego roku szkolnego PDF Print E-mail

I kolejny rok przed nami...

Dnia 9 września 2015 roku uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w naszej bursie. Pani dyrektor przywitała wszystkie mieszkanki po wakacjach, a następnie przedstawiła nową wychowawczynię - panią Wiolettę oraz wychowanki, które zamieszkały w bursie po raz pierwszy. Po tym przywitaniu wszystkie mieszkanki zostały zapoznane z nową ofertą naszej placówki, głównymi wymogami regulaminu bursy oraz nowymi przepisami dotyczącymi żywienia w placówkach oświatowych. I choć szkoda minionych wakacji, to cieszymy się, że znowu możemy się spotkać, spędzić wspólnie czas i powspominać miłe chwile. Wszystkim mieszkankom bursy życzymy udanego roku szkolnego, samych sukcesów w nauce i nie tylko...

Galeria

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 8 of 15

Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka