JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
"Wieczór andrzejkowy" PDF Print E-mail

"Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze"

27 listopada 2014 roku nasze wyjątkowe, bardzo angażujące się koleżanki zorganizowały dla wszystkich mieszkanek bursy wieczór "andrzejkowy". Były specjalnie na tę okazję przygotowane dekoracje stołu, stroje, no i oczywiście wróżby. Z uśmiechem na twarzy nasze "wróżki" przepowiadały przyszłość, imię przyszłej sympatii a nawet męża. Tak się złożyło, że dla każdej dziewczyny, która skorzystała z usług "wróżki" los okazał się bardzo przychylny i czeka ją bajkowe życie usłane różami. Trzymamy kciuki, aby ono się spełniło.

Galeria

 
"Wieczór z muzyką..." PDF Print E-mail

W dniu 12 listopada 2014 roku tradycyjnie już, bo po raz trzeci, odbył się w naszej bursie "Wieczór z muzyką...". Po reggae i rocku przyszedł czas na POP. Dziewczęta uczestniczące w muzycznym spotkaniu, wymieniały się wzajemnie ciekawostkami dotyczącymi wykonawców muzyki rozrywkowej oraz słuchały wielkich przebojów POP. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania i tańczenia przy hitach z pierwszych list przebojów, takich gwiazd jak: Rihanna, Michael Jackson czy Justin Bieber. Miłe spotkanie zorganizowane pod okiem pani Kasi osłodził dziewczętom ciasteczkowy poczęstunek.

Klaudia Mazurek gr. III

 

 
"Otrzęsiny" pierwszoklasistek PDF Print E-mail

Dnia 29 września 2014 roku w naszej bursie odbyło się oficjalne włączenie pierwszoklasistek w poczet mieszkanek bursy czyli tzw. "Otrzęsiny". Dziewczęta musiały wykazać się odwagą, wytrwałością, mądrością i sprytem, by otworzyły się dla nich drzwi naszej bursy. Aby rozruszać wszystkich, na początek dziewczęta z grupy III zaprezentowały nam własną wersję dobrze znanej piosenki ?Hakuna matata?, której słowa nawiązywały do naszej bursy. Tradycyjnie jedną z konkurencji było picie mleka z miseczek, ze związanymi rękami. Kolejną ?kocią? konkurencją było naśladowanie ryku lwa. Następnie jedna z dziewcząt z pary, mając zawiązane oczy, musiała nakarmić swoją koleżankę ptysiem. Najlepiej z tej konkurencji wywiązały się Pamela i Mirella z grupy III. Zarówno same zawodniczki, jak i publiczność zaśmiewały się do łez, co widać na dołączonych fotkach. Kolejną konkurencją także z zasłoniętymi oczami, było wyjęcie zębami z miski pełnej wody trzech jabłek. Okazało się, że"najsprawniejsze zęby" w naszej bursie mają... siatkarki. Nawiązując do pewnej ważnej mądrości: ?Pamiętaj wychowanku młody, jeśli zejdziesz z dobrej drogi, będą Cię bolały nogi?, dziewczęta musiały zatańczyć w parach, ale tak, aby balon znajdujący się pomiędzy nimi nie spadł na podłogę. Najlepsze w tej konkurencji okazały się dziewczęta z grupy I. Na zakończenie wszystkie pierwszoklasistki przy pomocy starszej koleżanki Agnieszki, złożyły uroczystą przysięgę. Dziękujemy wszystkim pierwszoklasistkom za udział we wspólnej zabawie oraz sekcji kulturalno-oświatowej za zorganizowanie imprezy.

opr. Klaudia Mazurek gr. III

Galeria

 
Nasze osiągnięcia w roku szkolnym 2013/2014 PDF Print E-mail

Aby przeczytać artykuł kliknij na link NASZE OSIAGNIĘCIA

 
Zakończenie roku szkolnego PDF Print E-mail

I kolejny rok szkolny za nami. Cieszymy się podwójnie, bo zdobyłyśmy nową wiedzę, poszerzyłyśmy tę, którą miałyśmy, no i przyszedł zasłużony odpoczynek. Wreszcie wakacje! A tuż przed nimi oficjalne zakończenie roku szkolnego w bursie, które odbyło się 26 czerwca 2014 roku. Nasze koleżanki z sekcji kulturalno-oświatowej przygotowały część artystyczną, trochę na poważnie i trochę na wesoło, a jak zawsze Ania i Ada zagrały nam na gitarach. Było miejsce na podsumowanie uzyskanych przez nas wyników w nauce, a jest czym się pochwalić, bo średnia ocen wszystkich mieszkanek bursy wyniosła 4,17. A trzy najlepsze, które uzyskały średnią ocen powyżej 5,0 otrzymały nagrody książkowe. Na uwagę i wyróżnienie zasłużyły również dziewczęta, które przez cały rok aktywnie działały w "Klubie Ośmiu" i różnych sekcjach. Wszystkim, które odniosły w minionym roku szkolnym sukces - i ten większy i ten mniejszy- serdecznie gratulujemy!

Galeria

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 8 of 14

Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka