JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
"Andrzejki" PDF Print E-mail

"Andrzejki" to zawsze okazja do zabawy przed nadchodzącym adwentem. Tym razem bawiłyśmy się we własnym gronie. Grupa dziewcząt przygotowała wcześniej różnego rodzaju wróżby i dnia 30 listopada br. z uśmiechem na twarzy demonstrowała swoje umiejętności przekazując informacje o przyszłości tej dalszej i bliższej. Chętnych do jej poznania nie brakowało. Można było także potańczyć przy ulubionej muzyce.

Galeria

 

 
Warsztaty z decoupage'u PDF Print E-mail

Lekcja cierpliwości, dokładności i solidności to warsztaty z decoupage'u, które poprowadziła u nas Pani Małgosia dnia 24 listopada br. Każda z nas znała tę technikę zdobniczą, ale chyba nie do końca zdawałyśmy sobie sprawę jak bardzo ona jest czasochłonna. Każdy etap tworzenia, począwszy od spreparowania deseczki, przez wycinanie i naklejanie wzoru, aż po nakładanie ostatnich warstw lakieru wymagał bardzo dużej precyzji. Ale opłacało się. Nasze prace, jak na pierwszy raz, prezentują się całkiem fajnie. A doniczki z ozdobami przydadzą się na świąteczne stroiki, wszak już trzeba myśleć o dekoracjach świątecznych.

Galeria

 

 
"Wpływ nikotyny na zdrowie człowieka" - spotkanie w BS4 PDF Print E-mail

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Papierosów Bursa Szkolna Nr 4 zorganizowała dnia 18 listopada br. spotkanie, na które zostałyśmy zaproszone i my, oczywiście zagorzałe przeciwniczki palenia papierosów. Ponieważ każda z burs miała wnieść swój wkład zarówno w zakresie treści jak i prezentacji praktycznej, przygotowałyśmy się wcześniej merytorycznie i zaprezentowałyśmy plakat nawiązujący do tej tematyki. W spotkaniu uczestniczyła pani psycholog, która w bardzo ciekawy sposób ukazała nam skutki palenia papierosów, a szczególnie jego wpływu na młody organizm. Każda z nas wyniosła wiele z tego spotkania, a przede wszystkim utwierdziła się w przekonaniu, że palenie jest złe i nie warto nawet próbować, a stres można odreagować w zupełnie inny, zdrowy sposób.

Galeria

 

 
"Dopalacze - co warto o nich wiedzieć" - prelekcja PDF Print E-mail

Dnia 16 listopada br. naszą bursę odwiedzili goście: Pan dyrektor reprezentujący SANEPID oraz Policjant. Spotkanie dotyczyło dopalaczy i ich wpływu na organizm człowieka. Z zainteresowaniem wysłuchałyśmy prelekcji i obejrzałyśmy dwie prezentacje multimedialne, z których dowiedziałyśmy się nie tylko o skutkach działania substancji zaliczanych do dopalaczy, ale także o konsekwencjach prawnych, z jakimi wiąże się ich zażywanie, a nawet jakikolwiek kontakt z narkotykiem. Panowie podzielili się z nami garścią statystyk dotyczących śmiertelności młodzieży po zażyciu dopalaczy na przestrzeni ostatnich lat. Niewątpliwie była to dla nas cenna lekcja, niosąca za sobą przestrogę.

Kinga

Galeria

 

 
Warsztaty kulinarne PDF Print E-mail

Muffinki... ale pyszne!.

Już do tradycji należy, że od czasu do czasu Panie kucharki pozwalają nam trochę pokrzątać się po kuchni i przygotować co nieco. I tak było tym razem. Dnia 15 października uzbrojone w fartuszki i czepki, z uśmiechem na twarzy ruszyłyśmy do kuchni, aby przygotować coś smacznego na deser dla naszych koleżanek. Z produktów, które otrzymałyśmy, udało nam się wyczarować pyszne mufinki o smaku czekoladowym i morelowym. My miałyśmy świetną zabawę, a nasze koleżanki smaczny deser.

Galeria

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 7 of 14

Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka