JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Zieleń wokół nas PDF Print E-mail

Czas opowiedzieć o naszym otoczeniu...

Wokół bursy jest dużo zieleni. Przy niej naprawdę dobrze się odpoczywa. Wiosną towarzyszy nam zapach kwitnącej lipy i robinii akacjowej. Na wysokiej skarpie rosną konwalie. W ciągu ostatnich dwóch lat dużo się jednak w naszym otoczeniu zmieniło. Część starych, pochylonych w stronę budynku drzew wycięto, korony innych modelowano. To spowodowało, że teren od strony północnej i wschodniej jest lepiej doświetlony i można sadzić tam krzewy i inne rośliny ozdobne. Od strony południowej powstał też uroczy trawnik ze swojego rodzaju wyspą, na której cieszą oczy kwitnące dalietty, kufea, urokliwa wierzba japońska i inne krzewy. Nieco dalej od budynku powstaje coraz większe królestwo lawendy, paproci, funkie, trzmielina, czerwonolistny berberys, kolorowy bluszcz, hortensje. Otoczenie pięknieje, ale też wymaga systematycznej, codziennej pielęgnacji. Czuwa nad tym nasz niezastąpiony pan konserwator i panie z obsługi bursy. W najbliższym czasie w ogrodzie bursy ma powstać taras-jako miejsce relaksu, naszych koleżeńskich spotkań, czytania książek i rozmów po szkole.

Zobaczcie zdjęcia i pomyślcie o zieleni w pokojach... małe kwiaitki w doniczkach też cieszą i do tego przez cały rok :-)

Galeria

 

 
Inauguracja nowego roku szkolnego PDF Print E-mail

I kolejny rok przed nami...

Dnia 9 września 2015 roku uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w naszej bursie. Pani dyrektor przywitała wszystkie mieszkanki po wakacjach, a następnie przedstawiła nową wychowawczynię - panią Wiolettę oraz wychowanki, które zamieszkały w bursie po raz pierwszy. Po tym przywitaniu wszystkie mieszkanki zostały zapoznane z nową ofertą naszej placówki, głównymi wymogami regulaminu bursy oraz nowymi przepisami dotyczącymi żywienia w placówkach oświatowych. I choć szkoda minionych wakacji, to cieszymy się, że znowu możemy się spotkać, spędzić wspólnie czas i powspominać miłe chwile. Wszystkim mieszkankom bursy życzymy udanego roku szkolnego, samych sukcesów w nauce i nie tylko...

Galeria

 
Zakończenie roku PDF Print E-mail

"Czas na odpoczynek..."

Przed nami wakacje... można powiedzieć NARESZCIE!!! Dziesięć miesięcy nauki za nami. Dla zdecydowanej większości z nas oznaczało to sporo obowiązków. Dnia 22 czerwca 2015 roku dokonałyśmy uroczystego podsumowania roku szkolnego 2014/2015. Okazuje się, że jak co roku mamy się czym pochwalić. Wysoka średnia ocen każdej z grup, 100 % promocji do następnych klas oraz wysokie oceny naszego zachowania są budujące. Cieszą się nasi rodzice, jak i panie wychowawczynie, bo to one mają w tym spory udział. Codziennie motywowały nas do nauki i wspierały w trudnych chwilach, czuwały nad naszą systemtycznością, pomagały znaleźć rozwiązania w różnych sytuacjacj. Mogłyśmy im zaufać i liczyć na zrozumienie i wsparcie. Dziękujemy za te 10 miesięcy pracy.

Galeria

 
Pożegnanie maturzystek PDF Print E-mail

Rozstania przyszedł czas...

Czas szybko leci..., tak niedawno były pierwszoklasistami, a tu już pora kończyć szkołę i opuścić bursę. Mowa oczywiście o obecnych maturzystkach, które przyszło nam uroczyście pożegnać na spotkaniu dnia 16 kwietnia. Młodsze koleżanki - pod kierunkiem pani Katarzyny Rynkowskiej - przygotowały część artystyczną "na wesoło", a przewodnicząca Młodzieżowej Rady Bursy złożyła życzenia powodzenia na maturze i w dalszym, dorosłym już życiu. W imieniu całego grona pedagogicznego - pani Marzena Świątkowska-Budek wygłosiła do zebranych dziewcząt ostatnie słowa, zaznaczając, żeby pamiętały, że tak naprawdę tylko człowiek postępujący zgodnie ze swoim sumieniem, jest w stanie osiągnąć prawdziwe szczęście w życiu. Każda z maturzystek otrzymała kotylion upamiętniający ukończenie szkoły i płytę ze zdjęciami dokumentującymi wydarzenia, jakie miały miejsce w bursie przez ostatnie 3 lata. Najbardziej wyróżniające się maturzystki, za swoją pracę na rzecz bursy, otrzymały nagrody w postaci bonu upominkowego do Empiku. Tradycyjnie już wszystkie zgromadzone osoby zostały zaproszone na słodki poczęstunek, podczas którego można było oddać się wspomnieniom, oglądając przygotowaną przez sekcję kulturalno-oświatową prezentację multimedialną. Wszystkim  uczennicom ostatnich klas życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych i zawodowych!

Galeria

 

 
"Brać czy Nie" - debata w Bursie Szkolnej Nr 4 PDF Print E-mail

Dnia 15 kwietnia w Bursie Szkolnej Nr 4 odbyła się debata dotycząca problemów narkotykowych, na którą między innymi zostałyśmy zaproszone również my. Niestety z zaproszenia skorzystała tylko nasza bursa. Przedstawiciele gospodarzy i gości zostali losowo podzieleni na dwie grupy opowiadające się za przeciwnymi wartościami. Nasze dziewczęta miały za zadanie przekonać innych uczestników spotkania do spróbowania środków odurzających. Mimo tak naprawdę odmiennego własnego zdania, udało im się to znakomicie. Zaproszony na debatę Policjant oraz Pani Dyrektor Bursy Nr 4 uznali ich argumenty za trafne i ciekawe. Wyszłyśmy z tego spotkania z pozytywnymi odczuciami i przekonaniem, że jesteśmy na tyle silne i posiadamy taką wiedzę, że w momencie znalezienia się w trudnej sytuacji, poradzimy sobie.

Paula Ponikowska gr. I

Galeria

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 7 of 14

Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka