JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Spotkanie z Policjantem PDF Print E-mail

Dbając o bezpieczeństwo naszych wychowanek zostało zorganizowane w dniu 23.03.2017 roku spotkanie profilaktyczno - edukacyjne z nadkomisarzem Policji p. Markiem Cieślakiem nt. "Cyberprzemocy". Policjant uświadomił dziewczętom, jakie zagrożenia wiążą się z „cyberprzemocą”, która polega na prześladowaniu, zastraszaniu, nękaniu, wyśmiewaniu innych osób z wykorzystaniem technik informacyjnych i komunikacyjnych, takich jak: e-mail, fora dyskusyjne, blogi, sms-y, telefony komórkowe, strony internetowe. Spotkania tego typu mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczyniają się do poprawy wiedzy młodych ludzi na temat zagrożeń, z którymi czasem nieświadomie mogą się spotkać.

Galeria

 

 
Po I semestrze PDF Print E-mail

Podsumowanie I semestru mamy za sobą. Zarówno pod względem wyników w nauce jak i zaangażowania w prace na rzecz bursy i środowiska, dziewczęta w większości osiągnęły wysoki poziom, co świadczy o ich dużym poczuciu odpowiedzialności, sumienności i ambicji. Zawsze wysoko cenimy chęć niesienia bezinteresownej pomocy innym, a tym samym dużą wrażliwość dziewcząt na los i krzywdę innych oraz empatię. Takich osób mamy w bursie sporo. I to dla nich w formie podziękowania za czas i trud włożony w pomoc innym, zostały zorganizowane dwa wyjścia do kina na filmy: "Maria Skłodowska-Curie" i "Chata". Wiemy, że również w II semestrze dziewczęta nadal będą chętnie kontynuowały swoją pracę.

Gratulujemy wszystkim wychowankom, które osiągnęły sukcesy i mają poczucie dobrze wykonanej pracy.

Galeria

 

 
Wieczerza wigilijna PDF Print E-mail

Dnia 20 grudnia 2016 roku wszystkie mieszkanki bursy, odświętnie ubrane, zebrały się w stołówce, aby wspólnie spędzić szczególny wieczór przy wigilijnym stole. Podniosły nastrój stworzony przez część artystyczną przygotowaną przez dziewczęta z sekcji kulturalno-oświatowej oraz pięknie udekorowane stoły, udzielił się każdemu. Po wysłuchaniu życzeń skierowanych do grona pedagogicznego oraz wszystkich mieszkanek, można było popróbować wigilijnych potraw, które własnoręcznie przygotowały panie pracujące w naszej bursowej stołówce. Wszystko było pyszne, a nam dopisywał radosny nastrój.

Galeria

 

 
Warsztaty plastyczne - konkurs PDF Print E-mail

Święta się zbliżają i dobrym zwyczajem jest wysłać do znajomych kartę z życzeniami. Wiele dziewcząt z naszej bursy może się poszczycić zdolnościami manualnymi, dlatego też zorganizowano dla nich warsztaty plastyczne, podczas których mogły stworzyć własną, autorską kartkę świąteczną i tym samym wziąć udział w konkursie plastycznym. Pomysły na kartkę były różne, materiały do wykorzystania również. Wszystkie prace były wykonane starannie i prezentowały wysoki poziom, w związku z czym, każda została nagrodzona.

Galeria

 

 
Mikołaj w bursie PDF Print E-mail

Mikołaj nas bardzo lubi... Każdego roku odwiedza nas w bursie, puka do każdego pokoju obwieszczając jednocześnie swoje przybycie magicznym dzwonkiem i zawsze ma coś słodkiego dla nas. Nawet jeśli ktoś nie był za bardzo grzeczny, to lekko pogrozi palcem, ale i tak poczęstuję przynajmniej... cukierkiem. Dla tych, co zaprezentują swoje zdolności wokalne lub recytatorskie, łakoci jest znacznie więcej. Liczymy, że i w przyszłym roku o nas nie zapomni. Dziękujemy Mikołajowi i przesyłamy pozdrowienia.

Galeria

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 7 of 14

Rekrutacja 2020/2021

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka