JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Bezpieczeństwo przede wszystkim PDF Print E-mail

"Najważniejsze są pierwsze minuty"

W dniu 9 listopada br. wszyscy pracownicy bursy wzięli udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pracownicy uczestniczą w takich szkoleniach cyklicznie, raz na kilka lat. Tegoroczne spotkanie prowadziły panie Iwona Kulczyńska i Joanna Świercz - kierownicy szkolenia praktycznego ze Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu. Obie Panie wykazały się ogromną wiedzą, zaangażowaniem i dużą dawką humoru.

Zasygnalizowano między innymi takie problemy, jak:

- bezpieczeństwo osób udzielających pierwszej pomocy

- wezwanie pomocy

- postępowanie w sytuacji utraty przytomności

- postępowanie w przypadku wychłodzenia i przegrzania/zadławienia/zatrucia

- podstawowa resuscytacja krążeniowo-oddechowa

- urazy: unieruchomienie złamań i podejrzeń złamań kości oraz zwichnięć

- tamowanie krwotoków zewnętrznych i opatrywanie ran

- inne stany nagłego zagrożenia zdrowotnego (m.in. padaczka, cukrzyca, zawał serca, ukąszenia)

Podczas warsztatów wykorzystywany był fantom i każdy uczestnik szkolenia prowadził tzw. podstawową resuscytację krążeniowo-oddechową - co bez wątpienia pomogło nam przełamać lęk i obawy, że zrobimy ratowanemu krzywdę.

Teraz wiele kwestii wydaje nam się prostszymi. Oczywiście życzymy sobie by takie trudne sytuacje nigdy się nie wydarzyły i w/w wiedza nie musiała być wykorzystywana.

Galeria

 

 
11 listopada - Święto Niepodległości PDF Print E-mail

11 listopada, czyli Święto Niepodległości, to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni w roku. W 2017 roku mija 99 rocznica odkąd Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji władze państwowe organizują uroczystości, odbywają się również specjalne akademie i koncerty.

Także w naszej bursie można było odnaleźć akcent obchodu tego święta. 8 listopada odbył się konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej połączony z testem nawiązującym do historii Polski. Do udziału zgłosiło się 6 dziewcząt, które zaprezentowały utwory Wisławy Szymborskiej, Juliusza Słowackiego, Jana Lechonia i Natalii Kucaj. W odpowiedniej atmosferze, na tle wystawki o Józefie Piłsudskim i w blasku świec brzmiały one wyjątkowo wzniośle. Dziewczęta zademonstrowały wysoki poziom, zmuszając tym samym jury do trudnego wyboru. Podczas, gdy członkinie jury naradzały się, publiczność wzięła udział w teście historycznym, przygotowanym przez naszą koleżankę Beatę. Każda z obecnych mogła sprawdzić swoją wiedzę, która - jak się okazało- nie jest taka mała. W konkursie recytatorskim jury wytypowało dwa pierwsze miejsca, które zdobyły Martyna i Ewelina. Serdecznie gratulujemy!

Galeria

 

 
Wyjście do kina na film "Dwie korony" PDF Print E-mail

"Dwie korony" to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia św. o. Maksymiliana Kolbe - od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Postać tego niezwykłego człowieka, jego odwaga, wiara i przekonanie o potrzebie wielkiej misji tak zainteresowała dziewczęta, że chciały go zobaczyć na dużym ekranie.

I tak - 7 listopada- grupa najbardziej zaangażowanych w prace Młodzieżowej Rady Bursy, sekcji i Klubu Wolontariusza wychowanek, wybrała się w nagrodę do kina. Ten sposób promowania i nagradzania aktywnych dziewcząt, przyjął się już jakiś czas temu w naszej bursie i jest dobrze przez wszystkich przyjmowany. Film jak zwykle wzbudził wiele emocji i kontrowersji. Jednak warto go zobaczyć.

 

 
Wyjątkowy Dzień Edukacji Narodowej PDF Print E-mail

Większość artykułów na stronie internetowej naszej bursy jest dziełem naszych wychowanek. Dziś jednak przychodzi nam osobiście opisać jedno z wydarzeń i serdecznie podziękować Młodzieżowej Radzie Bursy i wszystkim wychowankom, które w czwartek 12 października sprawiły nam tak wyjątkową niespodziankę.Zaproszono nas na piękną uroczystość. Było wiele ciepłych słów skierowanych do nas, były kwiaty z naszymi (bardzo realistycznymi) portretami. Było pyszne ciasto upieczone przez dziewczęta.

Tego dnia złożyłyśmy również gratulacje wychowawczyni pani Marzenie Świątkowskiej-Budek, która świętowała zaszczytny jubileusz 25-lecia pracy zawodowej. Jeszcze raz gratulujemy.

Czujemy się zaszczyceni udziałem w tak wzruszającej uroczystości. Dziękujemy i zapraszamy do galerii.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi Bursy Szkolnej Nr 2

Galeria

 

 
"Aktywne poszukiwanie pracy" - warsztaty PDF Print E-mail

Dnia 5 października 2017 roku odwiedziły nas dwie sympatyczne Panie pełniące funkcje doradców zawodowych z Młodzieżowego Biura Pracy w Elblągu. Dla chętnych dziewcząt przeprowadziły warsztaty nt. "Aktywne poszukiwanie pracy". Podczas nich mogłyśmy uzyskać odpowiedzi na pytania: Jak rozpocząć poszukiwania pracy i gdzie jej szukać?, Jak rozpoznać swoje predyspozycje zawodowe?, Na co zwrócić uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą?, Gdzie można uzyskać pomoc przy pisaniu dokumentów aplikacyjnych? itp. Zajęcia były bardzo ciekawie poprowadzone, obok prezentacji pojawił się komentarz słowny, który poszerzył naszą wiedzę. Na pewno będzie nam łatwiej, gdy zaczniemy już poważnie myśleć o znalezieniu pracy.

Galeria

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 6 of 14

Rekrutacja 2020/2021

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka