JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Wyjście na film "Ostatnia rodzina" PDF Print E-mail

W naszej bursie wiele się dzieje i to w większości zasługa dziewcząt, które angażują się w różnego rodzaju prace i działalność charytatywną. To dla nich, tych najbardziej aktywnych zostało zorganizowane dnia 3 października br. wyjście na seans filmowy do kina Światowid. Ambitny film, oparty na faktach o rodzinie Beksińskich wywołał mieszane odczucia u naszych odbiorców. Podczas powrotnej drogi do bursy dzieleniom się wrażeniami nie było końca. Jednym się podobał, innym nie. Na pewno zmusił do myślenia i głębszej analizy, wywołał jakieś emocje i pobudził do dyskusji. Myślę, że zapadnie na długo w pamięci...

 

 
Otrzęsiny inaczej - spacer po elbląskiej Starówce PDF Print E-mail

W tym roku, zamiast zabaw i konkursów, zorganizowana została dla pierwszoklasistek piesza wycieczka po Starówce Elbląga. Dnia 21 września 2016 roku pod kierunkiem pana przewodnika z PTTK dziewczęta miały okazję poznać najciekawsze miejsca i historię elbląskiej Starówki. Barwne opowieści pana przewodnika przeplatane anegdotami i żartami sprawiły, że wszyscy słuchali go z zainteresowaniem, a czas - mimo chłodnego popołudnia - szybko zleciał. Wycieczka została zakończona w kawiarni Wyspa Skarbów, gdzie każda z uczestniczek miała możliwość wyboru deseru pomiędzy różnego rodzaju ciastami a lodami. Była ciepła, sympatyczna atmosfera. Takie wspólne wyjście na pewno przyczyniło się do większej integracji pierwszoklasistek - nowych wychowanek. Jak twierdzą - było większą atrakcją niż tradycyjne Otrzęsiny. Przyczyniło się także do poszerzenia wiedzy na temat miasta, w którym przyszło im mieszkać i odwiedzenia miejsc, w których niejedna z nich była pierwszy raz.

Galeria

 

 
Inauguracja nowego roku szkolnego PDF Print E-mail

I znowu razem...

Dwa miesiące wakacji szybko zleciały. Wróciłyśmy do bursy wypoczęte, uśmiechnięte, z nowymi nadziejami i postanowieniami. Spotkania koleżanek po dłuższej przerwie na wielu twarzach wywołały uśmiech i radość. Pierwsze godziny przegadałyśmy wspominając i jeszcze raz przeżywając wakacyjne chwile. Na terenie bursy można było zauważyć wiele nowych dziewcząt. Na oficjalnej inauguracji nowego roku szkolnego poprowadzonej przez Panią Dyrektor bursy dnia 12 września b.r. miałyśmy okazję je poznać. Podczas tego spotkania dowiedziałyśmy się także o zmianach wprowadzonych w bursie w nowym roku szkolnym i poznałyśmy nową wychowawczynię grupy II Panią Magdalenę Szczypińską. Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim pomyślnego roku szkolnego i samych sukcesów w nauce.

Galeria

 

 
Zakończenie roku szkolnego PDF Print E-mail

Czas odpocząć...

Czerwiec to czas wytężonej pracy związanej z nadrobieniem ostatnich zaległości i walką o jak najlepsze oceny na świadectwie. Zmęczenie tak daje się we znaki, że każdy wyczekuje już odpoczynku i tych upragnionych wakacji. I wreszcie przychodzi ten moment pożegnania kolejnego roku szkolnego i rozstania się z murami szkoły i bursy na dwa miesiące. 22 czerwca i u nas nastąpiło oficjalne zakończenie roku szkolnego, podczas którego Pani Dyrektor podsumowała naszą pracę, zaangażowanie i wyniki w nauce. Jak co roku mamy się czym pochwalić. Wiele dziewcząt przez cały rok szkolny aktywnie włączało się w prace Klubu Ośmiu i sekcji działających na terenie bursy wykazując w ten sposób empatię, chęć niesienia pomocy innym, postawę proekologiczną i prozdrowotną. Mimo tak wielu podejmowanych obowiązków, zawsze znajdowały czas na naukę i zdobywanie wysokich wyników, o czym świadczy średnia ocen wszystkich mieszkanek bursy na poziomie 4,18. Mamy ambitne i obowiązkowe koleżanki, co bardzo cieszy. Wszystkim życzymy udanego, pełnego relaksu wypoczynku wakacyjnego!

 

 
Pożegnanie maturzystek PDF Print E-mail

Rozstania przyszedł czas...

Dnia 28 kwietnia 2016 roku, tuż przed zakończeniem roku szkolnego w szkołach, pożegnałyśmy nasze maturzystki. Na ostatnim naszym wspólnym i jakże uroczystym spotkaniu, wysłuchałyśmy słów i piosenek w wykonaniu młodszych koleżanek, które niosły przesłanie i wprowadzały w nastrój wspomnień z minionych lat. Pani dyrektor bursy wręczyła najbardziej udzielającym się i wyróżniającym maturzystkom drobne upominki, a wszystkim życzyła mądrych decyzji i powodzenia na egzaminach. Na twarzach niektórych osób widać było wzruszenie, a nawet popłynęły łzy. Coś się zaczyna i coś się kończy... niestety. Na koniec, żeby nie rozstawać się w tak smutnej atmosferze pani dyrektor zaprosiła zebranych na słodki poczęstunek. Wszystkim maturzystkom życzymy połamania piór na maturze!

Galeria

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 6 of 15

Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka