JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Zakończenie roku szkolnego PDF Print E-mail

Czas odpocząć...

Czerwiec to czas wytężonej pracy związanej z nadrobieniem ostatnich zaległości i walką o jak najlepsze oceny na świadectwie. Zmęczenie tak daje się we znaki, że każdy wyczekuje już odpoczynku i tych upragnionych wakacji. I wreszcie przychodzi ten moment pożegnania kolejnego roku szkolnego i rozstania się z murami szkoły i bursy na dwa miesiące. 22 czerwca i u nas nastąpiło oficjalne zakończenie roku szkolnego, podczas którego Pani Dyrektor podsumowała naszą pracę, zaangażowanie i wyniki w nauce. Jak co roku mamy się czym pochwalić. Wiele dziewcząt przez cały rok szkolny aktywnie włączało się w prace Klubu Ośmiu i sekcji działających na terenie bursy wykazując w ten sposób empatię, chęć niesienia pomocy innym, postawę proekologiczną i prozdrowotną. Mimo tak wielu podejmowanych obowiązków, zawsze znajdowały czas na naukę i zdobywanie wysokich wyników, o czym świadczy średnia ocen wszystkich mieszkanek bursy na poziomie 4,18. Mamy ambitne i obowiązkowe koleżanki, co bardzo cieszy. Wszystkim życzymy udanego, pełnego relaksu wypoczynku wakacyjnego!

 

 
Pożegnanie maturzystek PDF Print E-mail

Rozstania przyszedł czas...

Dnia 28 kwietnia 2016 roku, tuż przed zakończeniem roku szkolnego w szkołach, pożegnałyśmy nasze maturzystki. Na ostatnim naszym wspólnym i jakże uroczystym spotkaniu, wysłuchałyśmy słów i piosenek w wykonaniu młodszych koleżanek, które niosły przesłanie i wprowadzały w nastrój wspomnień z minionych lat. Pani dyrektor bursy wręczyła najbardziej udzielającym się i wyróżniającym maturzystkom drobne upominki, a wszystkim życzyła mądrych decyzji i powodzenia na egzaminach. Na twarzach niektórych osób widać było wzruszenie, a nawet popłynęły łzy. Coś się zaczyna i coś się kończy... niestety. Na koniec, żeby nie rozstawać się w tak smutnej atmosferze pani dyrektor zaprosiła zebranych na słodki poczęstunek. Wszystkim maturzystkom życzymy połamania piór na maturze!

Galeria

 

 
"Bajkowy wieczór" PDF Print E-mail

18 kwietnia br. mieszkanki naszej bursy wyruszyły w kolejna akcję. Tym razem dziewczyny (Julia, Jola i dwie Agnieszki) wybrały się do Szkoły Podstawowej Nr 4, żeby w tamtejszej świetlicy zorganizować dzieciom wieczór z bajkami i wierszami. W wykonaniu dziewcząt pojawiły się utwory Jana Brzechwy, m. in. "Paweł i Gaweł", czy "Zosia Samosia". Odczytany został także wybrany rozdział "Mikołajka". Dzieci słuchały z uwagą i reagowały śmiechem słysząc zabawne historie. Atmosfera była bardzo sympatyczna, więc z chęcią powtórzymy takie spotkanie.

Galeria

 

 
Wieczór z muzyką... PDF Print E-mail

Nasze koleżanki wyszły z inicjatywą zorganizowania wieczoru z muzyką, który ostatecznie miał miejsce 17 marca br. Na spotkanie to zostali zaproszeni mieszkańcy obu zaprzyjaźnionych z nami burs. Niestety przyszli tylko przedstawiciele Bursy Nr 4 i to sami chłopcy. Okazali się przesympatyczni i świetnie wspólnie się bawiliśmy. Nasze mieszkanki przygotowały prezentacje na temat swoich ulubionych gatunków w muzyce. Ada przybliżyła nam disco-polo, Agnieszka wskazała na wyjątkowość alternatywy, a Mirella próbowała udowodnić zgromadzonym piękno muzyki klasycznej. Wieczór urozmaiciły gry i zabawy muzyczne oraz śpiew do późnych godzin wieczornych. Liczymy na powtórzenie takiego spotkania.

Galeria

 

 
Najsympatyczniejsza... PDF Print E-mail

Głosowanie zakończone! Najsympatyczniejszą Mieszkanką Bursy w tym roku szkolnym została... Daria Beksa z grupy I. Zobaczcie sami, z jej twarzy nigdy nie znika uśmiech! Gratulujemy Dario!

Galeria

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 5 of 14

Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka