JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Podsumowanie I półrocza PDF Print E-mail

I już jesteśmy po zakończeniu I semestru. Na ogólnym zebraniu z wszystkimi mieszkankami bursy, Pani dyrektor podsumowała wyniki w nauce oraz zakres aktywności wychowanek w prace tak na terenie bursy jak i poza nią. Ogólnie wypadłyśmy całkiem nieźle. Średnia ocen wszystkich mieszkanek bursy - prawie 4,0 - świadczy, że poważnie podchodzimy do obowiązków szkolnych i wiemy, że nauka będzie miała swoje odbicie w naszej przyszłości.

Ponad połowa dziewcząt znajduje czas na działalność w sekcjach i Młodzieżowej Radzie Bursy organizując imprezy z różnych okazji, pomoc koleżeńską w nauce, zbiórki surowców wtórnych. Bardzo prężnie działa Klub Wolontariusza, którego członkinie wspierają m.in. hospicjum, niepełnosprawne osoby, dzieci potrzebujące pomocy w nauce, schronisko dla zwierząt. Wszystkie wychowanki, które aktywnie działają na terenie bursy zostały nagrodzone wspólnym wyjściem do kina, a dodatkowo najlepsze uczennice - bonami do Empiku.

Na tym spotkaniu został również rozstrzygnięty Konkurs na Najsympatyczniejszą mieszkankę bursy. Została nią zawsze uśmiechnięta Julia Jarosz z gr. II. Bezapelacyjnie należy jej się ten tytuł. Jej oraz wszystkim osobom, które osiągnęły swój mały lub większy sukces gratulujemy, a tym wszystkim, które aktywnie pracowały na rzecz bursy i innych osób - dziękujemy!

A na zakończenie, po całej oficjalnej części, mogłyśmy osłodzić sobie chwile pysznym ciastem :)

Galeria

 

 
PIerwsza pomoc - warsztaty PDF Print E-mail

15 lutego br. wszystkie chętne osoby mogły uczestniczyć  w warsztatach z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadziło je dwóch panów - ratowników medycznych. Choć niektóre osoby takie szkolenie miały już za sobą, to jednak wszyscy słuchali z zainteresowaniem wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia, np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Na "fantomie" zainteresowane  dziewczęta mogły praktycznie nauczyć się i przećwiczyć podstawowe zasady reanimacji.

Galeria

 

 
Kawiarenka - wieczór z grami planszowymi PDF Print E-mail

Dnia 11 stycznia 2018 roku mogłyśmy uczestniczyć w spotkaniu pod hasłem "Kawiarenka czyli wieczór z grami planszowymi". Studenci odbywający w naszej bursie praktykę, postanowili rozruszać nasze umysły, wyobraźnię i koncentrację i zorganizowali dla nas rozgrywki w wybrane gry. Do dyspozycji miałyśmy Party Time, Monopol, Rummikub, Scrabble, szachy, bierki i karty. Przy dwóch stołach zebrały się dwie drużyny prowadzone przez jednego praktykanta. Największą popularnością cieszyło się Party Time. Jeśli ktoś nie zna tej gry, to zachęcamy do zainteresowania się nią. Przynosi dużo zabawy, śmiechu, niesamowicie integruje i pobudza wyobraźnię. Będziemy czekały na kolejny taki wieczór.

Galeria

 

 
Spotkanie wigilijne PDF Print E-mail

Nie zdążyłyśmy jeszcze ochłonąć po spotkaniu z przesympatycznymi uczestnikami Uniwersytetu III Wieku, a już 19 grudnia 2017 roku kolejne emocje związane z naszym corocznym spotkaniem wigilijnym. Przy pięknie udekorowanych i zastawionych pysznościami stołach, życzeniach świątecznych i części artystycznej zaprezentowanej przez sekcję kulturalno-oświatową, nietrudno było poczuć magię zbliżających się świąt. Płonące świece, miłe rozmowy i uśmiech na twarzach wszystkich dopełniły poczucia, że ten wieczór jest wyjątkowy. Może sprawi, że drobne urazy i nieporozumienia, jakie czasami się pojawiają, znikną i powróci akceptacja i zrozumienie.

 

 
Debata nt. "Wychowanie dawniej i dziś" PDF Print E-mail

14 grudnia 2017 roku miałyśmy zaszczyt gościć w naszej bursie uczestników Uniwersytetu III Wieku na Międzypokoleniowej Wymianie Doświadczeń. Tym razem odbyła się wspólna debata nt. "Wychowanie dawniej i dziś".

Ciepła, przedświąteczna atmosfera, osłodzona ciastem i herbatą oraz niesamowicie sympatyczni goście sprawili, że humor dopisywał, a na ustach pojawiał się często uśmiech. Całość poprowadziła nasza pani dyrektor, której udało się pokierować dyskusją tak, aby wszyscy czuli się swobodnie i bez niepotrzebnego spięcia. Zaproszeni goście starali się nam przybliżyć, jak to dawniej rodzice zabiegali o właściwe wychowanie swoich dzieci i na co kładli nacisk, a my nawiązywałyśmy do obecnych czasów. Choć wiele się zmieniło, to wszyscy zgodzili się, że najważniejsze wartości, jak miłość i szacunek wciąż są ważne w wychowaniu.

Nie obyło się bez sympatycznych przerywników w dyskusji. Pojawił się uśmiechnięty Mikołaj  z czekoladami, były sentencje i ciekawe aforyzmy, a także test nt. znajomości dawnych bajek.  Trafne wypowiedzi i przemyślenia jednej i drugiej strony, zapewne zapadną niejednej osobie na długo w pamięci, a my będziemy czekały na kolejne odwiedziny tak sympatycznych i radosnych gości.

Galeria

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 3 of 15

Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka