JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Zakończenie roku szkolnego przy grillu PDF Print E-mail

21 czerwca b.r. oficjalnie zakończyłyśmy w bursie rok szkolny i powitałyśmy upragnione i wyczekiwane wakacje. Ponieważ pogoda była wyśmienita, pani dyrektor postanowiła, że uroczystość z tej okazji odbędzie się w bursowym ogródku i połączona będzie z kolacją przygotowaną na grillu. Coś nowego dla nas i coś zaskakującego i coś... co wywołało uśmiech na naszych twarzach. Krótkie przemówienie pani dyrektor, potem podziękowanie i wręczenie nagród wszystkim osobom najbardziej zaangażowanym w prace na rzecz bursy i innych, a potem już smakołyki z grilla. Była miła, serdeczna i ciepła atmosfera. Aż nie chciało się rozchodzić...

Galeria

 

 
Elbląskie Targi Pracy i Edukacji PDF Print E-mail

2 kwietnia 2019 roku nasza bursa po raz kolejny uczestniczyła w Elbląskich Targach Pracy i Edukacji. Dziewczęta pięknie reprezentowały placówkę, nie tylko słowem ale i strojem. Nieznikający uśmiech na ich twarzach przyciągał zainteresowane osoby i to nie tylko płci żeńskiej, a rozdawane słodkości w postaci krówek z logo bursy, wzbudzały zaskoczenie. Miło było słyszeć, jak pozytywnie dziewczęta wypowiadają się na temat bursy, ile wynajdują zalet i jak szczerze zachęcają do zamieszkania w niej. Ile udało im się namówić osób? Zobaczymy już we wrześniu.

Galeria

 

 
"Nie bój się niepełnosprawnych" - debata PDF Print E-mail

"Nie bój się niepełnosprawnych" to temat debaty jaka miała miejsce w bursie dnia 3 marca br. Z inicjatywy Julki, wychowanki grupy I, chętne dziewczęta zebrały się w świetlicy, aby przedstawić swoje poglądy na temat niepełnosprawności i pokazać jak ona jest widziana oczami zarówno osób zdrowych, jak i tych niepełnosprawnych. Prowadząca debatę wykazała się bardzo dużą wiedzą, mądrością życiową i dojrzałą postawą prezentując zarówno przykłady ze swojego życia jak i życia innych.  Przedstawiła istotne wskazówki, którymi należy się kierować podczas kontaktu z osobami niepełnosprawnymi, aby relacje przebiegały na luzie i bez zbędnych emocji dla obu stron. W bardzo interesujący sposób poprowadziła zajęcia angażując wszystkie osoby do aktywności. W efekcie końcowym dziewczęta wspólnie stworzyły plakat z mądrymi hasłami, które powinny być nicią przewodnią i to chyba nie tylko w relacjach z niepełnosprawnymi.

Galeria

 

 
Warsztaty z psychologiem PDF Print E-mail

Wiosna to okres szczególnie trudny dla organizmu, zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej. Nerwowość, ospałość, ciągłe zmęczenie zaczyna towarzyszyć na co dzień. Na pewno w walce z gorszym samopoczuciem może się przydać zwiększenie świadomości na temat swoich predyspozycji i potencjału, zorientowanie się w swoich mocnych stronach, popracowanie nad emocjami i poznanie sposobów na lepsze wyniki w walce ze stresem.

Dlatego też do bursy została zaproszona psycholog z PPP Nr 1, pani Katarzyna Truszkowska, która w marcu b.r. poprowadziła dla chętnej młodzieży warsztaty na takie tematy jak; "Mocne strony, nasz potencjał" i "Jak walczyć ze stresem". Uczestniczki stwierdziły jednomyślnie, że wiele z tych zajęć wyniosły dla siebie, a były i takie dziewczęta, które dopytywały się, czy pani jeszcze do nas przyjdzie z innymi tematami. W tym roku szkolnym już pewnie nie, ale po wakacjach...

 

 
Kampania antyalkoholowa PDF Print E-mail

Od 12 do 25 lutego trwała w naszej bursie kampania antyalkoholowa pod hasłem "Alkohol - dojrzałe wybory". Z ulotek i plakatów, które były rozwieszone praktycznie wszędzie, dziewczęta mogły dowiedzieć się, jaki jest wpływ alkoholu na organizm młodego człowieka, jakie spustoszenie powoduje w umyśle człowieka i w jakim tempie powoduje uzależnienie i w konsekwencji prowadzi do nieuleczalnego alkoholizmu.

Trzy dwuosobowe drużyny z każdej grupy miały również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy nt. skutków picia alkoholu i nie tylko, biorąc udział w konkursie. Pytania trochę "z przymrużeniem oka" dały do myślenia i czasami rozbawiły. Zwyciężyła drużyna z grupy II i wygrała kosmetyki.

Może warto pomyśleć, zanim się sięgnie po kieliszek czy butelkę alkoholu.

Galeria

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 3 of 14

Rekrutacja 2020/2021

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka