JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Debata nt. "Wychowanie dawniej i dziś" PDF Print E-mail

14 grudnia 2017 roku miałyśmy zaszczyt gościć w naszej bursie uczestników Uniwersytetu III Wieku na Międzypokoleniowej Wymianie Doświadczeń. Tym razem odbyła się wspólna debata nt. "Wychowanie dawniej i dziś".

Ciepła, przedświąteczna atmosfera, osłodzona ciastem i herbatą oraz niesamowicie sympatyczni goście sprawili, że humor dopisywał, a na ustach pojawiał się często uśmiech. Całość poprowadziła nasza pani dyrektor, której udało się pokierować dyskusją tak, aby wszyscy czuli się swobodnie i bez niepotrzebnego spięcia. Zaproszeni goście starali się nam przybliżyć, jak to dawniej rodzice zabiegali o właściwe wychowanie swoich dzieci i na co kładli nacisk, a my nawiązywałyśmy do obecnych czasów. Choć wiele się zmieniło, to wszyscy zgodzili się, że najważniejsze wartości, jak miłość i szacunek wciąż są ważne w wychowaniu.

Nie obyło się bez sympatycznych przerywników w dyskusji. Pojawił się uśmiechnięty Mikołaj  z czekoladami, były sentencje i ciekawe aforyzmy, a także test nt. znajomości dawnych bajek.  Trafne wypowiedzi i przemyślenia jednej i drugiej strony, zapewne zapadną niejednej osobie na długo w pamięci, a my będziemy czekały na kolejne odwiedziny tak sympatycznych i radosnych gości.

Galeria

 

 
Mikołaj w bursie PDF Print E-mail

Mamy wspaniałego Mikołaja, który nigdy o nas nie zapomina. Hmm... Czy zasługujemy na to? Widocznie tak. A może zmobilizuje nas do bycia jeszcze "lepszą" w podziękowaniu za pamięć i słodkości. Wraz ze Śnieżynką, także i w tym roku, odwiedził wszystkie mieszkanki, które akurat były na terenie bursy z ciepłym słowem i niespodzianką wyjmowaną z worka. Chociaż długa broda zakrywała usta, widać było po oczach, że śmieje się do nas całą buzią. Fajnie było przytulić się do niego i zapozować do wspólnego zdjęcia. Niech żałują te, które nie miały okazji się z nim spotkać.

Dziękujemy Mikołaju za odwiedziny i zapraszamy za rok.

Galeria

 

 
Wieczór wróżb i zabaw PDF Print E-mail

Wśród wielu zwyczajów ludowych, znanych od dawna w całej chrześcijańskiej Europie, był andrzejkowy wieczór wróżb organizowany w wigilię świętego Andrzeja. Dzień 29 listopada był dniem szczególnym, magicznym i tajemniczym.

Aby zadość stało się tej tradycji, i my tego dnia postanowiłyśmy przenieść się do krainy zabawy, fantazji i marzeń. Wszystkie panny z naszej bursy mogły dowiedzieć się na przygotowanej przez sekcję kulturalno-oświatową imprezie, co je czeka w przyszłości i czy spełnią się ich marzenia. Były pierniczki z sentencjami, magiczne serduszko z imionami chłopców, kartki z przepowiedniami i pojemniczki, pod którymi kryły się tajemnice. Zabawa była przednia, śmiech dopisywał wszystkim, a ponieważ to ostatki, co niektóre osoby postanowiły rozruszać trochę ciało na parkiecie.

Do zobaczenia na takiej imprezie za rok.

Galeria

 

 
Bezpieczeństwo przede wszystkim PDF Print E-mail

"Najważniejsze są pierwsze minuty"

W dniu 9 listopada br. wszyscy pracownicy bursy wzięli udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pracownicy uczestniczą w takich szkoleniach cyklicznie, raz na kilka lat. Tegoroczne spotkanie prowadziły panie Iwona Kulczyńska i Joanna Świercz - kierownicy szkolenia praktycznego ze Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu. Obie Panie wykazały się ogromną wiedzą, zaangażowaniem i dużą dawką humoru.

Zasygnalizowano między innymi takie problemy, jak:

- bezpieczeństwo osób udzielających pierwszej pomocy

- wezwanie pomocy

- postępowanie w sytuacji utraty przytomności

- postępowanie w przypadku wychłodzenia i przegrzania/zadławienia/zatrucia

- podstawowa resuscytacja krążeniowo-oddechowa

- urazy: unieruchomienie złamań i podejrzeń złamań kości oraz zwichnięć

- tamowanie krwotoków zewnętrznych i opatrywanie ran

- inne stany nagłego zagrożenia zdrowotnego (m.in. padaczka, cukrzyca, zawał serca, ukąszenia)

Podczas warsztatów wykorzystywany był fantom i każdy uczestnik szkolenia prowadził tzw. podstawową resuscytację krążeniowo-oddechową - co bez wątpienia pomogło nam przełamać lęk i obawy, że zrobimy ratowanemu krzywdę.

Teraz wiele kwestii wydaje nam się prostszymi. Oczywiście życzymy sobie by takie trudne sytuacje nigdy się nie wydarzyły i w/w wiedza nie musiała być wykorzystywana.

Galeria

 

 
11 listopada - Święto Niepodległości PDF Print E-mail

11 listopada, czyli Święto Niepodległości, to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni w roku. W 2017 roku mija 99 rocznica odkąd Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji władze państwowe organizują uroczystości, odbywają się również specjalne akademie i koncerty.

Także w naszej bursie można było odnaleźć akcent obchodu tego święta. 8 listopada odbył się konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej połączony z testem nawiązującym do historii Polski. Do udziału zgłosiło się 6 dziewcząt, które zaprezentowały utwory Wisławy Szymborskiej, Juliusza Słowackiego, Jana Lechonia i Natalii Kucaj. W odpowiedniej atmosferze, na tle wystawki o Józefie Piłsudskim i w blasku świec brzmiały one wyjątkowo wzniośle. Dziewczęta zademonstrowały wysoki poziom, zmuszając tym samym jury do trudnego wyboru. Podczas, gdy członkinie jury naradzały się, publiczność wzięła udział w teście historycznym, przygotowanym przez naszą koleżankę Beatę. Każda z obecnych mogła sprawdzić swoją wiedzę, która - jak się okazało- nie jest taka mała. W konkursie recytatorskim jury wytypowało dwa pierwsze miejsca, które zdobyły Martyna i Ewelina. Serdecznie gratulujemy!

Galeria

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 3 of 14

Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka