JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Wieczór z rockiem PDF Print E-mail

Dnia 7 listopada 2013 roku odbył sie w naszej bursie juz drugi raz wieczór z muzyką. Tym razem prezentowanym gatunkiem był rock. Dziewczęta organizujące spotkanie przedstawiły krótką historię narodzin tego gatunku muzyki oraz najabardziej popularne zespoły i wokalistów uprawiajacych go m.in. Kult, Dżem i Happysad. Zaprezentowały również krótki film o Linkin Park. Dla wszystkich uczestniczek przygotowany był poczęstunek, a w tle grała muzyka. Wieczór zakończył się wspólnym śpiewaniem piosenek przy akompaniamencie gitary jednej z naszych koleżanek.

Galeria

 
Halloween PDF Print E-mail

Tradycje związane z Halloween już dawno zagościły w Polsce. My również przyłączamy się do tych zabaw organizując w bursie dzień "strasznych przebrań". Wiadomo, że nie każda chce w nich uczestniczyć, ale zawsze znajdą się odważne, które rozbudzą wyobraźnię i wpadną na pomysł ciekawego stroju. Tak było i tym razem. 30 października w bursie odbył się pokaz wyszukanych strojów i zarazem pozowanie do zdjęć. Uśmiech i dobry nastrój udzieliły się wszystkim osobom obserwującym nasze zabawne koleżanki.

Galeria

 
Otrzęsiny PDF Print E-mail

Początek roku szkolnego zawsze wiąże się z "Otrzęsinami". W tym roku wyjątkowo dużo pierwszoklasistek - dnia 1 października - wzięło udział w uroczystym pasowaniu na pełnoprawne mieszkanki bursy. Zanim doszło do tej wyjątkowej chwili, musiały zmierzyć się z zadaniami i wykazać umiejętnością i sprytem w konkurencjach przygotowanych dla nich przez starsze koleżanki. Wcześniej jeszcze, należało przygotować jakiś charakterystyczny strój, który wyróżniał daną uczennicę. Patrząc na zdjęcia z naszej galerii widać pomysłowość i oryginalność, którą wykazały się pierwszoklasistki dobierając kolory i dodatki do swoich przebrań. Spotkanie, pełne śmiechu i radości zakończyło się złożeniem przez nowe wychowanki przysięgi, którą zobowiązały się do jej przestrzegania podczas swojego pobytu w bursie.

Galeria

 
Zakończenie roku szkolnego PDF Print E-mail

No i rok szkolny dobiegł końca. Ponieważ w tym roku był wyjątkowo długi, wszyscy cieszyli się, że wreszcie zaczną się wakacje i będzie mozna odpocząć. Uśmiech i radość podczas uroczystości zakończenia roku, która odbyła sie 20 czerwca 2013 roku, towarzyszyły wszystkim obecnym. Był pięknie nakryty stół z łakociami, muzyka i miła atmosfera. Nie zabrakło oczywiście przemówienia pani dyrektor, w którym podziękowała wszystkim za wspólnie spędzony rok, podsumowując go krótko, pogratulowała najlepszym uczennicom i życzyła udanych wakacji. Przy okazji gratulacji, najbardziej wyróżniające się wychowanki w pracy na rzecz bursy i innych osób otrzymały nagrody w postaci książkek. Dziewczęta również podziękowały gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom za opiekę, wsparcie i dobre słowo, wręczając symbolicznego kwiatka. Po uroczystości był czas na pląsy przy muzyce.

Galeria

 
Konkurs ortograficzny PDF Print E-mail

W tym roku, w ramach obchodów Dnia Języka Polskiego w naszej bursie, do konkursu ortograficznego zgłosiło się 5 osób. Tekst dyktanda nie był trudny i wszystkie uczestniczki poradziły sobie z nim całkiem dobrze. Jednak minimalną różnicą błędów zwyciężyła Paula Ponikowska z gr. I i tym samym zdobyła tytuł Mistrza Ortografii w roku szkolnym 2012/2013. Gratulujemy!

Galeria

 
<< Start < Prev 11 12 13 14 15 16 17 Next > End >>

Page 16 of 17

Rekrutacja 2022/2023

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka