JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Konkurs ortograficzny PDF Print E-mail

17 maja 2011r. każda mieszkanka bursy chcąca sprawdzić swoją znajomość zasad ortografii i pisowni polskiej mogła wziąć udział w konkursie ortograficznym w ramach obchodów Dnia Języka Polskiego w naszej placówce. Choć przygotowany tekst był na etapie gimnazjum to wcale nie był taki łatwy, ale nasze koleżanki nieźle sobie z nim poradziły i wykazały dużą znajomość zasad ortografii, zwłaszcza w zakresie pisowni łącznej i rozłącznej z czym na co dzień wiele osób ma problemy. Tytuł ?Mistrza ortografii? zdobyła Ania Koziatek uczennica II klasy VLO.

 
Walka z rakiem piersi PDF Print E-mail

10 maja 2011r. w naszej bursie słuchaczki Policealnego Studium Medycznego zaprezentowały pokaz pn. "Walka z rakiem piersi? wraz z dokładnymi instrukcjami jak badać piersi, kiedy i jakie konsekwencje może mieć późne wykrycie guzka. Każda z chętnych osób mogła wypróbować zademonstrowaną wcześniej technikę skutecznego badania na modelu żeńskiej klatki piersiowej. Prelekcja była ciekawa i na pewno przydatna. Kilka zdjęć z tego spotkania można znaleźć w naszej Galerii.

 
Pola Nadziei 2011 PDF Print E-mail

?Pola Nadziei 2011? to nazwa tegorocznej akcji, która odbyła się w Elblągu dn. 7 maja 2011r., również z udziałem naszym czyli mieszkanek bursy. Głównym celem akcji było zasygnalizowanie potrzeb elbląskiego hospicjum i zebranie dla niego jak najwięcej funduszy. Nasze koleżanki przeprowadziły taką zbiórkę nie tylko wśród mieszkanek bursy ale również wyszły z puszkami na ulicę i w żółtych koszulkach prosiły o datki na rzecz elbląskiego hospicjum. Zazwyczaj spotykały się ze zrozumieniem i wsparciem. Choć w tej kweście nie zebrały zwrotnej sumy, to jednak liczy się idea akcji i każdy grosz, który wesprze placówkę dla najciężej chorych. Kilka dziewcząt pod opieką Pani Anny Sawickiej opracowało wcześniej i przygotowało baner na konkurs pod hasłem ?Nasze Pola Nadziei?. Został on zaprezentowany podczas Festynu Rodzinnego, który odbył się na Placu Kazimierza Jagiellończyka i? spodobał się jury. Nasza bursa zajęła III miejsce w tym konkursie i została nagrodzona bonami do Empiku i zegarem ściennym. Jak prezentował się nasz baner można zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych w Galerii.

 
Pożegnanie maturzystek PDF Print E-mail

19 kwietnia 2011r. przyszedł niestety czas na pożegnanie naszych koleżanek - tegorocznych maturzystek. Na uroczystość przybyło grono pedagogiczne wraz z pracownikami administracji i obsługi i oczywiście większość mieszkanek bursy, które żegnały swoje starsze koleżanki z większym lub mniejszym smutkiem życząc im powodzenia na kolejnym etapie swojego już dorosłego życia, a przede wszystkim połamania piór na maturze. Pani dyrektor w swoim krótkim przemówieniu skierowanym do maturzystek oprócz złożenia życzeń odwołała się do wartości jakimi powinien kierować się człowiek w życiu aby nie zatracić swojego człowieczeństwa. Na głowę każdej maturzystki włożyła - wcześniej przygotowany przez młodsze uczennice - biret na znak zakończenia pewnego etapu nauki i wkroczenia w dorosłość. I oczywiście nie obyło się bez kwiatów. Każda z tegorocznych maturzystek otrzymała piękną różyczkę. A po uroczystości zaproszono wszystkich do częstowania się pysznym ciastem aby nie było tak smutno, bo w końcu bursa zawsze będzie miała otwarte drzwi dla wszystkich absolwentek. A i z doświadczenia wiemy, że często już po zakończeniu szkoły byłe mieszkanki odwiedzają mury bursy dzieląc się swoimi wrażeniami ze studiów i nowymi zmianami w życiu. Zdjęcia z tej uroczystości można znaleźć w naszej Galerii.

 
Konkurs ?Bursożercy? PDF Print E-mail

Dnia 23 marca 2011r. odbył się w naszej bursie konkurs pod wielką nazwą ?Bursożercy?. Był on przeznaczony dla wszystkich chcących się wykazać wiedzą, inteligencją, wyobraźnią i? poczuciem humoru. W pierwszym etapie rywalizowały ze sobą trzy zespoły składające się z trzech osób. Każdy z nich musiał odpowiedzieć na 10 pytań wybieranych losowo z takich dziedzin jak: biologia, historia, geografia, muzyka, literatura, wiedza o świecie, moda, seriale, show biznes, savoir vivre. Ponieważ pytania nie były najłatwiejsze można się było wesprzeć kołami ratunkowymi w postaci podpowiedzi eksperta, publiczności bądź odrzucenia połowy błędnych odpowiedzi. Zdarzały się również pytania  baaardzo podchwytliwe i tu dziewczyny miały twardy orzech do zgryzienia. Dwa zwycięskie zespoły przeszły do drugiego etapu. A wtedy  zabawa nabrała tempa, adrenalina rosła, skupienie też? wszak walczono o nagrody. No i wreszcie ogłoszono? zwycięstwo zespołu składającego się z? Pauliny Szydłowskiej, Małgosi Pawlak i Gabrysi Licenowicz. Zdjęcia z tej wesołej zabawy można obejrzeć w naszej Galerii.

 
<< Start < Prev 11 12 13 14 Next > End >>

Page 14 of 14

Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka