JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Konkurs ?Bursożercy? PDF Print E-mail

Dnia 23 marca 2011r. odbył się w naszej bursie konkurs pod wielką nazwą ?Bursożercy?. Był on przeznaczony dla wszystkich chcących się wykazać wiedzą, inteligencją, wyobraźnią i? poczuciem humoru. W pierwszym etapie rywalizowały ze sobą trzy zespoły składające się z trzech osób. Każdy z nich musiał odpowiedzieć na 10 pytań wybieranych losowo z takich dziedzin jak: biologia, historia, geografia, muzyka, literatura, wiedza o świecie, moda, seriale, show biznes, savoir vivre. Ponieważ pytania nie były najłatwiejsze można się było wesprzeć kołami ratunkowymi w postaci podpowiedzi eksperta, publiczności bądź odrzucenia połowy błędnych odpowiedzi. Zdarzały się również pytania  baaardzo podchwytliwe i tu dziewczyny miały twardy orzech do zgryzienia. Dwa zwycięskie zespoły przeszły do drugiego etapu. A wtedy  zabawa nabrała tempa, adrenalina rosła, skupienie też? wszak walczono o nagrody. No i wreszcie ogłoszono? zwycięstwo zespołu składającego się z? Pauliny Szydłowskiej, Małgosi Pawlak i Gabrysi Licenowicz. Zdjęcia z tej wesołej zabawy można obejrzeć w naszej Galerii.

 
Konkurs "Region w zmysłach" PDF Print E-mail

W dniu 20.03.2009r. w CKiWM "Światowid" odbyły się eliminacje regionalne Szkolnej Giełdy Turystycznej "Przygoda 2009". W "Światowidzie" zebrały się przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne by pokazać wszystkimi zmysłami tajemnice i walory regionów i najróżniejszych zakątków świata. Koordynatorem regionalnym  SGE-T była p. Dorota Życzkowska.

Szkoły prezentowały się w czterech konkursach: "Świat w zmysłach", "Żywioły kultur", "Pasje regionu" i "Region w zmysłach".

Nasza bursa brała udział w konkursie "Region w zmysłach" prezentując miejscowości i atrakcje turystyczne Mierzei Wiślanej. Walory tego regionu Polski przedstawiały: Karolina Burczy, Aleksandra Ochocka, Sylwia Lewczuk   i Magdalena Seroczyńska wraz z opiekunami Anną Sawicką i Wandą Kulesza. W tej kategorii rywalizowaliśmy z Zespołem Szkół Gastronomicznych promującymi Malbork (I miejsce), Zespołem Szkół Technicznych prezentującym Kadyny ( II miejsce) oraz Gimnazjum z Miłomłyna promującym swoją miejscowość i okolice (III miejsce). Nasze starania zostały nagrodzone dyplomem wyróżnienia oraz nagrodami rzeczowymi

 
Mini Playback Show PDF Print E-mail

Dnia 15.02.2009 w Bursie Szkolnej Nr 2 odbył się konkurs pt" Mini Playback Show". Brały w nim udział poszczególne bursy z miasta Elbląga. Pierwszą z nich była Bursa szkolna Nr 4 znajdująca się przy ulicy Komeńskiego i która posiadała grupę 4-osobową. Kolejnymi uczestnikami były dwie osoby z Bursy Nr 3 z ulicy Wapiennej. W konkursie brała też udział nasza bursa, którą reprezentowały dwa zespoły. Uczestnicy konkursu zapewnili nam, widzom dużą dawkę śmiechu. Dzięki nim miło spędziliśmy wieczór. Byli bardzo pomysłowi i pełni energii, co zapewniło nam moc niezapomnianych wrażeń. Całą imprezę umilił nam słodki i apetyczny poczęstunek.

W przerwach pomiędzy występami odbył się występ karaoke, w którym z chęcią wzięło udział wiele osób. Czas umilała nam także Kasia Szymak, zamieszkująca w naszej bursie, która grała na gitarze i śpiewała fajne piosenki.

Zwycięską drużyną okazał się kabaret "Margines", czyli zabawne dziewczęta z naszej bursy. Na drugim miejscu znaleźli się równocześnie Bursa Szkolna Nr 4 oraz druga drużyna z Bursy Szkolnej Nr 2. Na trzecim miejscu uplasowała się Bursa Szkolna Nr 3. Nagrodą za pierwsze miejsce były bony upominkowe do sklepu"Empik".

 
"Otrzęsiny" - pasowanie na mieszkanki bursy PDF Print E-mail

12 października 2010 roku pierwszoklasistki zostały poddane oficjalnemu pasowaniu na mieszkanki bursy.

Najmłodsze mieszkanki poszczególnych grup musiały wystylizować się na przedstawicieli danych subkultur (Emo, Metal, Hipisi). Liczyła się zarówno fryzura jak i ubiór charakterystyczny dla danej grupy. Przy wyborze najciekawszego przebrania brany był pod uwagę każdy szczegół. Najlepszymi pomysłami wykazały się Karolina Strąk (gr.I), Gabrysia Licenowicz (gr.II) i Agata Myszka (gr.III).

Oprócz tego konkursu najmłodsze nasze koleżanki brały udział w wielu innych m.in. piciu mleka na czas, karmieniu ptysiem koleżankę w parze przy zasłoniętych chusteczką oczach... Zabawy było przy tym mnóstwo, a najwięcej miałyśmy my, czyli publiczność, którą stanowiły starsze już mieszkanki bursy.

Pod koniec imprezy pierwszoklasistki złożyły uroczystą przysięgę, w której zobowiązały się do przestrzegania zasad panujących w naszej bursie.

 
"Halloween" - wieczór strachu PDF Print E-mail

28 października 2010 roku odbyło się w naszej bursie "Halloween". Był to wieczór strachu, grozy i fajnej zabawy.

Najpierw nasze koleżanki przygotowywały swój image na konkurs. Było wielkie malowanie, tapirowanie, strojenie, a całość dopełniły fantastyczne, pełne grozy soczewki kontaktowe Myszki, co można ujrzeć na zdjęciach. Konkurs wygrały dwie nasze koleżanki: Kasia Szymak i Agata Myszka. Zadziwiły one mieszkanki bursy oraz jury swoją pomysłowością i oryginalnością, za co zostały nagrodzone słodkościami.

Po konkursie chętne mieszkanki zasiadły przed DVD i obejrzały pełen napięcia horror.

 
<< Start < Prev 11 12 13 14 Next > End >>

Page 14 of 14

Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka