JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Klub Ośmiu PDF Print E-mail

We wrześniu został powołany w naszej bursie Klub Ośmiu - Młodzieżowy Wolontariat. Jest to program wychowawczy Fundacji "Świat na Tak" który ma na celu przygotowanie do odpowiedzialnego wejścia w dorosłe życie. Obecnie przynależy do niego 16 dziewcząt, które aktywnie działają na rzecz innych, udzielając się w różnych akcjach.

 
"Otrzęsiny" pierwszoklasistek PDF Print E-mail

Dnia 19 września 2011r. w naszej bursie, jak co roku, odbyły się "Otrzęsiny" pierwszoklasistek. Impreza miała miejsce w stołówce bursy, gdzie stawiły się wszystkie pierwszoklasistki aby zmierzyć się z zadaniami "ceremonii przejścia". Musiały się wykazać między innymi umiejętnością szycia (przyszywanie guzików na czas) i sprawnością fizyczną (odbijanie piłeczki ping-pongowej). Do rozśmieszających konkurencji należało wypicie mleka z miseczki bez użycia rąk. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni słodką niespodzianką.

Na zakończenie nasze młodsze koleżanki złożyły uroczystą przysięgę, a Natalia Konowalik została nagrodzona w konkursie na najlepszy koci makijaż.

Galeria

 
Zbiórka odpadów PDF Print E-mail

Przez cały rok szkolny nasza bursa uczestniczyła w XV edycji Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów zorganizowanej przez Zakład Utylizacji Odpadów. Zbierałyśmy szkło i plastik. Dnia 20 maja 2011r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, w którym zajęłyśmy II miejsce.

 
Pieszy rajd PDF Print E-mail

W bursie jest sporo dziewcząt, które lubią aktywny wypoczynek, zwłaszcza jak dopisuje pogoda. Wykorzystując takie ładne popołudnie wychowawczyni Pani Anna Sawicka namówiła kilka dziewcząt na pieszy rajd szlakiem turystycznym w Bażantarni, który odbył się 18 maja 2011r. Choć słonko świeciło to jednak nawierzchnia w lesie nie zawsze była sucha a szlak bardzo łatwy. Były momenty, że trzeba było asekurować się koleżanką lub przytrzymać wystającego konara aby nie runąć w błoto. Śmiechu i zabawy było przy tym co niemiara. Po wysiłku pora na odpoczynek i przekąskę przy ognisku. Posilone kiełbaskami uczestniczki rajdu z uśmiechem na ustach wróciły do bursy.

Galeria

 
Konkurs ortograficzny PDF Print E-mail

17 maja 2011r. każda mieszkanka bursy chcąca sprawdzić swoją znajomość zasad ortografii i pisowni polskiej mogła wziąć udział w konkursie ortograficznym w ramach obchodów Dnia Języka Polskiego w naszej placówce. Choć przygotowany tekst był na etapie gimnazjum to wcale nie był taki łatwy, ale nasze koleżanki nieźle sobie z nim poradziły i wykazały dużą znajomość zasad ortografii, zwłaszcza w zakresie pisowni łącznej i rozłącznej z czym na co dzień wiele osób ma problemy. Tytuł ?Mistrza ortografii? zdobyła Ania Koziatek uczennica II klasy VLO.

 
<< Start < Prev 11 12 13 14 15 Next > End >>

Page 14 of 15

Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka