JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Październik - miesiącem profilaktyki raka piersi PDF Print E-mail

O profilaktyce zdrowotnej nigdy dość, a że rak piersi dotyka coraz młodsze osoby, my - co roku - przypominamy naszym wychowankom jak ważna jest to kwestia.

27 października br. odwiedziły naszą bursę Panie z Elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek, które podpowiadały, jak prowadzić profilaktykę raka piersi. Podzieliły się wskazówkami dotyczącymi prawidłowego samobadania się oraz uwrażliwiły na wszelkie niepokojące objawy. Dziewczęta chętnie wysłuchały wszystkich wskazówek i z zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu.

Galeria

 

 
"BohaterON w Twojej Szkole 2022" PDF Print E-mail

Szerząc krzewienie postaw patriotycznych i wzmacniając poczucie tożsamości narodowej wśród wychowanek, nasza bursa co roku przystępuje do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej "BohaterON - włącz historię!".

W bieżącym roku dziewczęta również nie zapomniały o uczestnikach Powrastania Warszawskiego. W październiku uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego mogły zgłębić informacje dotyczące samej idei akcji, wydarzeń z 1 sierpnia 1943 roku oraz podyskutować  o życiu codziennym w okresie powstania na bazie filmu "Głód, brud i wesela".  Wychowanki miały również możliwość zapoznania się z sylwetkami tych uczestników Powstania, którzy swoje życie związali z Elblągiem. Chętne osoby, wykorzystując portal www.dumnizpowstancow.pl dokonywały wpisów z podziękowaniami dla uczestników Powstania Warszawskiego za ich trud, waleczność i poświęcenie włożone w tę wielką operację militarną.

Dziewczęta wzięły również udział w Wieczorze Patriotycznym zorganizowanym na terenie bursy, podczas którego śpiewano pieśni patriotyczne i można było sprawdzić swoją wiedzę z historii Polski i nie tylko, rozwiązując przygotowany wcześniej quiz.

Symbolicznym upamiętnieniem i uhonorowaniem wszystkich osób, które swoim życiem dały świadectwo jak służyć Polsce i jak jej być wiernym, było udanie się dziewcząt z wychowawcą pod Krzyż Katyński - symbol prześladowania Powstańców Warszawskich. gdzie zapalono znicze i oddano hołd Powstańcom Warszawskim pochowanym na cmentarzu Agrykola.

Galeria

 

 
Spotkanie z doradcą zawodowym PDF Print E-mail

Doradca zawodowy Pani Magdalena Gliniecka-Rękawik już od wielu lat współpracuje z naszą bursą i służy wsparciem naszym dziewczętom, które często mają problem z wyborem dalszej drogi kształcenia. Prowadzi nie tylko konsultacje indywidualne ale także organizuje u nas prelekcje bądź warsztaty grupowe. Zawsze znajdzie się grupa dziewcząt, które są bardzo zainteresowane takimi spotkaniami.

26 października br. Pani Magdalena podczas wizyty w bursie poruszyła temat "Stres a wybór zawodu" i wskazała jak istotną rzeczą jest powiązanie ze sobą tych dwóch elementów, Stres kojarzący się z pracą w wielu zawodach nierzadko determinuje to, czy praca odbierana jest przez nas jako niechciany obowiązek, czy też wyzwala w nas radość i satysfakcję. Dlatego też istotne jest poznanie swojej odporności psychicznej i reakcji organizmu w wielu różnych sytuacjach. Temat bardzo ważny...

Galeria

 

 
Elbląskie Targi Pracy i Edukacji PDF Print E-mail

19 października br. w Hali Sportowo-Widowiskowej w Elblągu odbyły się Targi Pracy i Edukacji, w których uczestniczyła nasza bursa. Dziewczęta prowadzące nasze stoisko służyły wsparciem dla każdej osoby, która była zainteresowana naszą placówką. Rozdawały foldery, wizytówki, przekazywały informacje o tym, czego można spodziewać się po zamieszkaniu w Bursie Szkolnej Nr 2. Odwiedzających nasz punkt, częstowały ciasteczkami, które nierzadko wywoływały radosny uśmiech na twarzy gości.

Dziewczęta pięknie reprezentowały naszą bursę, przekazując wiele ciepłych słów i jednocześnie zachęcając do zamieszkania w naszej bursie.

Galeria

 

 
Marsz Zdrowia PDF Print E-mail

Za nami Dwudziesty Marsz Zdrowia pod hasłem "Kocham Cię życie". Brałyśmy udział w tej niezwykle ważnej inicjatywie promującej zdrowie i badania profilaktyczne - zwłaszcza systematyczne badania piersi. Pamiętajcie, aby nie odkładać tematu własnego zdrowia na później. Przypominamy, że 27 października o godz. 17.00 spotykamy się z Paniami z Elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek. Liczymy na Waszą obecność.

Galeria

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 17

Rekrutacja 2022/2023

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka