JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
Spotkanie wigilijne PDF Print E-mail

13 grudnia 2018 roku - jak każdego roku przed świętami Bożego Narodzenia - odbyła się w bursie uroczysta kolacja wigilijna. Było odświętnie, uroczyście i nastrojowo. Panie kucharki przygotowały piękne nakrycie stołów z pysznymi, typowo wigilijnymi potrawami, a dziewczęta z sekcji kulturalno-oświatowej wzniosłą część artystyczną przy akompaniamencie organów i gitary.

Był to wyjątkowy czas, bo nie tylko mogłyśmy wysłuchać ciepłych życzeń Pani dyrektor i przewodniczącej MRB, ale również pożegnać długoletniego pracownika bursy, bardzo lubianą kucharkę - panią Grażynkę, która odchodziła na emeryturę. Nie obyło się bez słów "dziękujemy" i "będzie nam pani brakować". Pani Grażynka wszystkich mile zaskoczyło własnoręcznie upieczonymi pierniczkami w kształcie serduszka, którymi każdą poczęstowała. Jak zawsze - na co dzień - okazywała ogromne serce, tak i teraz podczas ostatniego wspólnego spotkania wręczyło je symbolicznie.

W trakcie wieczoru był tez czas na gratulacje dla Dominiki, która zajęła I miejsce w konkursie recytatorskim organizowanym przez MDK i rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy strój świąteczny.

Kolacja i wspólne śpiewanie kolęd zostało zwieńczone miłą niespodzianką w postaci prezentów. Czyżby Mikołaj nas aż tak polubił, że po raz drugi nas odwiedził w grudniu?!

Galeria

 

 
Warsztaty plastyczne PDF Print E-mail

Na przełomie listopada i grudnia było u nas twórczo i kolorowo. Przez kilka dni mogłyśmy uczestniczyć w warsztatach z decoupage, podczas których, pod kierownictwem pani Kasi wykonywałyśmy kolorowe serca i bombki z aniołkami i innymi motywami świątecznymi. Wychodziło nam to różnie, ale zważywszy, że były to nasze pierwsze prace, nie było tak źle. Nasze dzieła były między innymi ozdobą świąteczną pomieszczeń w bursie.

Natomiast w grudniu, wykonywałyśmy aniołki, którymi obdarowałyśmy - wraz z życzeniami i ciepłym słowem - pensjonariuszy naszego elbląskiego hospicjum.

Galeria

 

 
Odwiedziny Mikołaja PDF Print E-mail

Mikołajki, Mikołajki...

I tym razem Mikołaj o nas nie zapomniał. Każdego roku, bez względu na to czy byłyśmy grzeczne, czy też nie, odwiedza nas w swoim czerwonym stroju i z workiem słodyczy. Zawsze prosi o jakiś drobny gest: wierszyk, piosenkę, miłe słowo a czasami wystarczy mu uśmiech na twarzy. ON wyjmuje wtedy co słodkiego z worka, a towarzysząca mu Śnieżynka częstuje cukierkami. To tylko kilka chwil wspólnie spędzonych ale przypominają one nam czasy, gdy malutkie czekałyśmy z niecierpliwością na Mikołaja, a zaraz po przebudzeniu przeglądałyśmy buty w poszukiwaniu jakiegoś drobnego prezentu. Wzruszające chwile...

Dziękujemy Mikołajowi, że zawsze o nas pamięta.

Galeria

 

 
Tydzień Życzliwości PDF Print E-mail

Obchodzony w bursie już od kilku lat Dzień Życzliwości, w tym roku trwał aż tydzień. Już przed 21 listopada została przygotowana specjalnie na ten cel tablica, na której chętne osoby mogły zamieścić karteczkę z pozdrowieniami, życzeniami czy też ciepłym słowem. Był to gest okazujący sympatię i życzliwość skierowaną do konkretnej osoby. Już wieczorem była ona cała oblepiona, a i tak sukcesywnie, każdego następnego dnia były doklejane kolejne karteczki. Natomiast 21 listopada przewodnicząca Młodzieżowej Rady Bursy wspierana przez swoje koleżanki, wyszła na ulicę z wielkim koszem cukierków i sentencji oraz ciepłym słowem dla każdej napotkanej osoby i nieschodzącym z ust uśmiechem. Przechodzące osoby były mile zaskoczone takim ciepłym, serdecznym gestem. Wiele z nich nawet nie wiedziało, że taki Dzień Życzliwości istnieje.

Galeria

 

 
"Bezpieczeństwo na ulicy" PDF Print E-mail

24 października b.r. gościliśmy w naszej bursie dwóch funkcjonariuszy Policji. Dzielnicowy st. asp. Patryk Kiedrowski i asp. szt. Łukasz Olejarz wygłosili prelekcję połączoną z elementami warsztatowymi nt. "Bezpieczeństwo na ulicy". Żyjemy w takich czasach, że o bezpieczeństwie nigdy dość, a szczególnie pierwszoklasistki, które znalazły się na nowym terenie i w nowej dla siebie sytuacji, powinny szczególnie poznać najistotniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po mieście.

Galeria

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 14

Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka