JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

11 listopada - Święto Niepodległości PDF Print E-mail

11 listopada, czyli Święto Niepodległości, to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni w roku. W 2017 roku mija 99 rocznica odkąd Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji władze państwowe organizują uroczystości, odbywają się również specjalne akademie i koncerty.

Także w naszej bursie można było odnaleźć akcent obchodu tego święta. 8 listopada odbył się konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej połączony z testem nawiązującym do historii Polski. Do udziału zgłosiło się 6 dziewcząt, które zaprezentowały utwory Wisławy Szymborskiej, Juliusza Słowackiego, Jana Lechonia i Natalii Kucaj. W odpowiedniej atmosferze, na tle wystawki o Józefie Piłsudskim i w blasku świec brzmiały one wyjątkowo wzniośle. Dziewczęta zademonstrowały wysoki poziom, zmuszając tym samym jury do trudnego wyboru. Podczas, gdy członkinie jury naradzały się, publiczność wzięła udział w teście historycznym, przygotowanym przez naszą koleżankę Beatę. Każda z obecnych mogła sprawdzić swoją wiedzę, która - jak się okazało- nie jest taka mała. W konkursie recytatorskim jury wytypowało dwa pierwsze miejsca, które zdobyły Martyna i Ewelina. Serdecznie gratulujemy!

Galeria

 

Rekrutacja 2022/2023

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka