JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Rok szkolny 2013/2014 PDF Print E-mail

"Dzień Na TAK" w Niezapominajce

W ramach obchodów "Dnia na Tak", członkinie Klubu Ośmiu zorganizowały spotkanie z osobami starszymi.  Jak to wyglądało zrelacjonowała Klaudia - uczennica klasy I.

" Dnia 31 marca wybrałyśmy się do Domu Pomocy Społecznej "Niezapominajka". Jako aktywne członkinie Klubu Ośmiu postanowiłyśmy odwiedzić pensjonariuszy tego domu. Z tej okazji przygotowałyśmy część artystyczną. Bardziej śmiałe dziewczyny przygotowały recytację wierszy, natomiast pozostałe zaśpiewały piosenki. Odniosłysmy wrażenie, że nasz występ spodobał się starszej publiczności, ponieważ oklaskom nie było końca. Po występie udałyśmy się na słodki poczęstunek, podczas którego miałyśmy okazję porozmawiać z kilkoma mieszkańcami, którzy okazali się wspaniałymi ludźmi. Wizyta i występ nie udałyby się, gdyby nie nasze kochane wychowawczynie: pani Kasi i pani Asia, które przez kilka tygodni cierpliwie pomagały nam w przygotowaniach do występu. Mamy nadzieję, że nadejdzie jeszcze okazja i ponownie zawitamy w progach "Niezapominajki"."

Galeria

 

"Andrzejki" dla dzieci

Oj, wiele się działo u nas w listopadzie, a zakończyłyśmy ten niezbyt lubiany miesiąc tradycyjnie - "Andrzejkami". Tym razem wraz z nami wesoło bawiły się tego wieczoru dzieci zaproszone ze świetlicy środowiskowej. Dziewczęta z "Klubu Ośmiu" przygotowały wcześniej wystrój naszej świetlicy, tak aby tworzył odpowiedni klimat i nastrój do wróżb i zabaw, natomiast poszczególne osoby zatroszczyły się o rekwizyty i inne materiały niezbędne, aby podczas zabawy pojawił sie uśmiech na dziecięcych twarzyczkach. Wsztystkich uczestników spotkania  zarówno starszych jak i młodszych nie opuszczał humor i chęć "wywróżenia sobie" wyjątkowej przyszłości.

Galeria

 

Wspieramy schronisko dla zwierząt

W tym roku szkolnym praca na rzecz innych - naszego "Klubu Ośmiu"- znowu tętni życiem . Wspieramy nie tylko osoby potrzebujące ale także i nasze czworonogi. Po ogłoszonej w bursie zbiórce na rzecz elbląskiego schroniska zwierząt, udało się zebrać 80 zł. Może to i niezbyt wiele, ale jak słyszałyśmy, liczy się każda złotówka. Pieniądze wraz z przywiezionymi przez dziewczęta z domu kocami i poduszkami zostały przekazane na ręce pracowników schroniska.

Galeria

 

Znicz na opuszczonym grobie

Już od początku swojej działalności grupa wolontariuszek z Klubu Ośmiu zawsze przed 1 listopada odwiedza z opiekunem opuszczone groby na Cmentarzu Agrikola. Podobnie było i w tym roku. Dziewczęta pod opieką Pani Kasi udały się ze zniczami na cmentarz. Ponieważ zaniedbanych grobów jest sporo, dziewczęta od razu zauważyły te opuszczone, na których zapaliły znicze, wcześniej je oczyszczając. Poświęciły również chwilę na zadumę nad przemijaniem i sensem życia.

Galeria

 

Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka